• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Olehem Havrishem

Zapraszamy na spotkanie z ukraińskim pisarzem z Dniepru - Oleh Havrishem i na prezentację jego książek Bajki Baby Gavrishikhi i Bajki Baby Gavrishikhi II.

Program spotkania:
- spotkanie z autorem i jego Muzą,
- prezentacja wydawnictwa Czas na zmianę informacji,
- sesja autografowa.

O autorze:
Oleh Havrish jest współczesnym ukraińskim pisarzem, laureatem Państwowej Nagrody im Gogola 2021 i wiele innych nagród, aktywny uczestnik wydarzeń literackich na całym świecie, wolontariusz.

O książkach

Bajki Baby Gavrishikha to opowieści w stylu mistycyzmu ukraińskiego, z elementami folkloru fantazji ludowej. Ta książka jest zaproszeniem do podróży przez magiczne światy relacji człowieka z siłami nadprzyrodzonymi.

Wśród niekończących się pól, zielonych lasów i zagajników, błękitnych strumieni chłodnych strumieni i rzek, wygodnie położona jest zwykła ukraińska wieś Nekreminne. Zwykli, pracowici mieszkańcy. Zapach świeżo upieczonego chleba o świcie, ciężka chłopska praca w ciągu dnia i urocze ukraińskie piosenki wieczorem. A cokolwiek to jest, ludzie mają ogromną przewagę. W Nekreminnoye, w małym schludnym domu z dachem krytym strzechą, na Kozachce mieszka Baba Gavrishikha. Chodzi po domu, raduje się swoimi wnukami i opowiada im niezwykłe, magiczne historie.

A ludzka godność, wzajemna pomoc, życzliwość zawsze wygrywają w tych bajkach, bez względu na to, jakie sztuczki wymyślają czarownicy i czarownice. Ponieważ cały świat, Nekreminne ze swoimi mieszkańcami, starymi i młodymi, okrywa wszystkich swoimi niewidzialnymi, czule utkanymi skrzydłami Berehynia - Baba Gavrishikha ....


Wydawnictwo Czas Zmin Inform zostało założone przez wolontariuszy z pierwszej linii, którzy szczerze wierzą, że można rozpocząć zmiany w kraju, kiedy zacznie się coś robić samemu iż otwartym sercem. W ciągu siedmiu lat swojego istnienia Czas Zmin Inform wydał ponad 200 książek. Czytając książki wydane przez Czas Zmin Inform odkryjesz magiczny świat ukraińskich baśni i mistycznych przygód, poznasz historię naszego ludu, zwiedzisz okopy na froncie, podziwiasz różnorodność poezji. Książki są przeznaczone dla czytelników od 6 do 106 roku życia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?