• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Dzień działających w kulturze | święto kultury pomorskiej

Oko cyklonu pomorskiej kultury animatorzy i świetliczanki, koordynatorzy i dyrektorki, edukatorzy i producentki 28 maja zapraszamy was do Gdańska na wspólne świętowanie Dnia Działających w Kulturze! Specjalnie dla was osób, które kreują, organizują i zarządzają w świecie kultury, które na co dzień dbają o lokalną społeczność przygotowaliśmy program łączący odpoczynek z możliwością rozwoju, spotkania i rozmowy.

W niezwykłej przestrzeni Centrum św. Jana zainaugurujemy doroczne wspólne świętowanie pracy osób działających w kulturze województwa pomorskiego. Będzie to wyjątkowa okazja do dzielenia się doświadczeniami i budowania silniejszej społeczności.

W programie znajdziecie m.in. wystąpienia dotykające współczesnych problemów sektora kultury, rozmowy o inspirujących praktykach i działaniach, warsztaty nic nierobienia oraz część poświęconą integracji uczestników i uczestniczek.

Motywem przewodnim pierwszego pomorskiego Dnia Działających w Kulturze będzie praca w sytuacji nadmiaru: spraw, bodźców, obowiązków, oczekiwań, toczących się równolegle działań. Nadmiaru wszechobecnego we współczesnym świecie i mocno odczuwalnego na polu działań kulturalnych. Jak w tej sytuacji zadbać o kondycję psychiczną? Czym są i jak mogą nam pomóc idee zarządzania humanistycznego czy samoorganizacji? Na czym polega zrównoważona produkcja oraz praca liderska prowadzona w duchu poszanowania dla ludzi i natury? To kilka z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć 28 maja.

Nasze zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli m.in.: Zuzanna Kowalczyk, Urszula Lewartowicz Damian Domański, Patrycja Blindow, Marta Szadowiak.
Nagroda Teodory, czyli pomorska nagroda dla liderów i liderek kultury

przyznawane liderom i liderkom pomorskiej kultury. Podczas DDwK oficjalnie ogłosimy nabór zgłoszeń do pierwszej edycji nagrody.

Szczegółowy program organizator wydarzenia opublikuje na początku kwietnia.

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny dla osób działających w kulturze.
Obowiązuje rejestracja https://evenea.pl/pl/wydarzenie/DDwK2024

Opinie

Sprawdź się

Teatr Leśny w Gdańsku zlokalizowany jest