• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Powitanie lata - charytatywny koncert muzyki chóralnej

Z radością zapraszamy na charytatywny koncert muzyki chóralnej pt. "Powitanie lata" w którym wystąpią znakomite zespoły: Gdyński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotr Klemenskiego oraz Chór Festiwalowy Mundus Cantat pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej.

Z pewnością będzie to niezwykłe wydarzenie kulturalne dostępne dla Wszystkich miłośników muzyki chóralnej! Można się spodziewać klasyki w najlepszym wydaniu!

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Poza tym dzięki uprzejmości organizatorów w czasie koncertu prowadzona będzie zbiórka na rzecz naszego Hospicjum im. św. Wawrzyńca - za co z całego serca dziękujemy!
30 czerwca o godz. 19,00 w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni.

Serdecznie prosimy wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi nam życzliwych o udostępnianie tego wydarzenia oraz o przybycie!

GDYŃSKI CHÓR KAMERALNY powstał w 2015 r. Zespół śpiewa głównie muzykę świecką (w tym współczesną muzykę rozrywkową, filmową, pieśni o tematyce patriotycznej, morskiej), a także muzykę klasyczną. Chór ma w swoim repertuarze pokaźny program kolęd polskich w tradycyjnych i nowoczesnych opracowaniach oraz zagranicznych melodii śpiewanych w okresie Bożego Narodzenia. Z programem kolęd i pastorałek polskich chór wyjeżdżał na Ukrainę i dwukrotnie na Litwę, śpiewając Polakom mieszkającym stale poza granicami kraju.
Zespół założył i prowadzi gdyński organista i dyrygent PIOTR KLEMENSKI.

Chór MUNDUS CANTAT został założony w 2009 roku przez Joannę Stankowską, dyrektor festiwali chóralnych Mundus Cantat, absolwentkę Politechniki Gdańskiej. Od roku 2012 działa pod patronatem Sopocka Szkoła Wyższa . Od 2015 roku występuje pod dyrekcją dr hab. Beaty Wróblewskiej.
MUNDUS CANTAT jest grupą ludzi o różnych, ciekawych osobowościach i różnych profesjach. Chór występuje nie tylko na scenach Trójmiasta, ale również za granicą. Jako kameralny chór mieszany, wykonuje różnorodny repertuar od muzyki dawnej po współczesną, a także muzykę popularną i filmową.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?