• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Portrety ludzi filmu. Zdjęcia Rafała Placka

Projekt fotograficzny realizowany od 4 lat w ramach Festiwalu Filmowego w Gdyni obejmuje cykl portretów dedykowany filmom - a pośrednio, ich reżyserom, reżyserkom, aktorom i aktorkom. Misją przedsięwzięcia jest zapisanie w obrazie fotograficznym momentu obecności na festiwalu czołówki polskich filmów.

5 stycznia - 31 grudnia 2023, godz. 10:00 - 17:00

bilety 8 zł
ulgowy 4 zł
Na cykl składa się seria portretów postaci, które pełnią niejako zastępczą rolę wobec nadrzędnej idei projektu, jaką jest wykonanie portretu wyróżnionych filmów. Ambicją cyklu jest uchwycenie klimatu konkretnego filmu i odwzorowanie go poprzez relację zbudowaną na planie pomiędzy fotografem a reżyserem. Cykl z jednej strony odwołuje się do corocznie wybieranej ścisłej czołówki polskich filmów, z drugiej zaś, jest wyrazem utopijnego pragnienia: sportretowania samego medium, jakim jest film.

Rafał Placek - fotograf, absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Działa w przestrzeniach wizualnych kultury, biznesu i przemysłu - w obszarach, które bezpośrednio zmieniają rzeczywistość. Portretując miejsca i ludzi, poszukuje w nich szczególnego charakteru oraz intensywności, będących motorem owych przemian.

Autor projektów fotograficznych na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie oraz współautor Galerii Portretu na Wrocławskim Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty". Założyciel marki wizualnej "portretbiznesu.com". Animator warsztatów fotograficznych dla młodych twórców z Trójmiasta.

Opinie

Sprawdź się

W której dzielnicy Gdańska znajduje się Kolekcja Malarstwa Monumentalnego?