stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Portrety ludzi filmu. Zdjęcia Rafała Placka

Projekt fotograficzny realizowany od 4 lat w ramach Festiwalu Filmowego w Gdyni obejmuje cykl portretów dedykowany filmom - a pośrednio, ich reżyserom, reżyserkom, aktorom i aktorkom. Misją przedsięwzięcia jest zapisanie w obrazie fotograficznym momentu obecności na festiwalu czołówki polskich filmów.

2 sierpnia - 1 września 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021

Na cykl składa się seria portretów postaci, które pełnią niejako zastępczą rolę wobec nadrzędnej idei projektu, jaką jest wykonanie portretu wyróżnionych filmów. Ambicją cyklu jest uchwycenie klimatu konkretnego filmu i odwzorowanie go poprzez relację zbudowaną na planie pomiędzy fotografem a reżyserem. Cykl z jednej strony odwołuje się do corocznie wybieranej ścisłej czołówki polskich filmów, z drugiej zaś, jest wyrazem utopijnego pragnienia: sportretowania samego medium, jakim jest film.

Rafał Placek - fotograf, absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Działa w przestrzeniach wizualnych kultury, biznesu i przemysłu - w obszarach, które bezpośrednio zmieniają rzeczywistość. Portretując miejsca i ludzi, poszukuje w nich szczególnego charakteru oraz intensywności, będących motorem owych przemian.

Autor projektów fotograficznych na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie oraz współautor Galerii Portretu na Wrocławskim Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty". Założyciel marki wizualnej "portretbiznesu.com". Animator warsztatów fotograficznych dla młodych twórców z Trójmiasta.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą premierą Teatru Muzycznego (z siedzibą w Gdańsku) był...