• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa "Gąski, gąski, do domu!"

Zapraszamy na wernisaż wystawy indywidualnej Marty Marszałek pt. Gąski, gąski, do domu!". Ekspozycja to przede wszystkim wielobarwne ilustracje zarówno te dla dzieci, jak i dla starszych odbiorców zrealizowane w różnych technikach. Nie zabraknie także limitowanych serii sitodruków zrealizowanych w pracowni sity.studio, które polecają się szczególnie do pokoju dziecięcego.

MIEJSCE: tuBaza, al. Zwycięstwa 291, Gdynia Orłowo
WERNISAŻ: 26 kwietnia 2024 (piątek), godz. 18:00
EKSPOZYCJA CZYNNA:
każdy weekend, od 27 kwietnia do 2 czerwca, w godzinach 10:00-15:00
WSTĘP: darmowy

OD ARTYSTKI
Na wystawie pt. Gąski, gąski, do domu! prezentuję zbiór prac powstałych na przełomie kilku ostatnich lat. Obrazy wykonane w technice gwaszu i akwareli to wariacje na temat przyrody splątane z motywami z baśni i bajek. Pracom malarskim towarzyszą ruchome ilustracje oparte na prostej kinetyce. Moje bajki zwierzęce nie mają na celu prawienia morałów, wyśmiewania i obnażania ludzkich przywar. Żadnego gderania, tylko zabawa i fantazjowanie. Wbrew pozorom, nie jest to wystawa skierowana wyłącznie do dzieci. Do zabawy zapraszam całe rodziny, zarówno młodych, jak i starszych.

MARTA MARSZAŁEK
Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę dydaktyczną w PJATK w Gdańsku na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, gdzie prowadzi pracownię Grafiki Narracyjnej. Pasjonuje się ilustracją i książką obrazkową, jej historią i twórcami. Maluje obrazy o charakterze ilustracyjnym w technice gwaszu, tempery i akwareli. Mieszka i tworzy w Gdyni.

ORGANIZATOR:
~morze

KURATOR WYSTAWY:
Mateusz Żywicki

PRODUKCJA WYSTAWY:
Halszka Gronek-Żywicka i Maja Mosiewicz

PROJEKTY GRAFICZNE:
Mateusz Żywicki i Maja Mosiewicz
na podstawie ilustracji autorstwa Marty Marszałek

PARTNERZY:
tuBaza
Miasto Gdynia

15 kwietnia - 14 czerwca 2024, godz. 12:00

Wstęp wolny

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł

Opinie

Sprawdź się

Jak powstała Opera Leśna według sopockiej legendy?