stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

O kaukaskim żywiole. Non-Fiction

Jesień z Non-fiction w IKM rozpoczyna się na Kaukazie. W reporterską podróż zabiorą nas Staszka Budzisz i Wojciech Górecki, znawcy regionu, reporterzy i autorzy książek o Gruzji i Kaukazie. Rozmowę poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka radiowa prowadząca audycję "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk".

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. W Instytucie Kultury Miejskiej można spotkać się i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy są naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznajemy kulisy ich pracy, zgłębiamy najbardziej intrygujące tematy. Są to tematy przekrojowe, a książki i reportaże są jedynie punktem wyjścia. We wrześniowym spotkaniu wezmą udział Staszka Budzisz i Wojciech Górecki. Podczas spotkania można będzie nabyć książki autorów. Możliwa jest płatność kartą. Z Kartą do Kultury 10% rabatu.

Staszka Budzisz - reporterka zajmująca się Gruzją od dekady, bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Jej bohaterami są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni - zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Współpracuje m.in. z Kwartalnikiem Przekrój i Dużym Formatem. Jest autorka książki "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach" (Wydawnictwo Poznańskie).

Wojciech Górecki - członek zespołu redakcyjnego Tygiel Kultury, stały współpracownik Nowa Europa Wschodnia. Współautor filmu dokumentalnego "Boskość Stalina. W świetle najnowszych badań" (TVP 1998). Autor m.in. książek "Planeta Kaukaz", "La terra del vello d'oro. Viaggi in Georgia", "Toast za przodków", "Abchazja". Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. W 2011 roku był finalistą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Nike. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Rzeczpospolitą, Więzią, Res Publicą Nową i Tygodnikiem Powszechnym.

O kaukaskim żywiole. Spotkanie w ramach cyklu Non-fiction w IKM
Goście: Staszka Budzisz, Wojciech Górecki, prowadzenie: Beata Szewczyk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1996 roku na plaży koło mola w Orłowie zainaugurowała swoją działalność Scena Letnia w Orłowie. Jaki spektakl wstawiono jako pierwszy na tej scenie?