• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Gdańsku | NOMUS Nowe Muzeum Sztuki

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów już za pasem! 18 maja 2024 szykujemy dla Was cały wachlarz wydarzeń. Sprawdźcie, od którego miejsca zaczniecie Waszą nocną wędrówkę po gdańskich muzeach.

NOMUS Nowe Muzeum Sztuki / Gdańska Galeria Fotografii
GDZIE: ul. Jaracza 14, Gdańsk
KIEDY: 19:00-1:00


Program:
19:00-22:00
Przegląd portfolio

Fotografujecie amatorsko lub zawodowo i chcielibyście poddać swoje prace ocenie profesjonalistów? Przynieście swoje teczki i porozmawiajcie z prowadzącymi - Agnieszką Babińską (fotografia klasyczna i inscenizowana) i Dominikiem Kulaszewiczem (fotografia kreacyjna i reklamowa). Jak przygotować teczkę? Powinna zawierać 20-30 prac w formie odbitek lub wydruków fotograficznych. Czas przewidziany na ocenę teczki to 15 min. Wydarzenie 18+. Obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl

20:00-21:00
Performance Sekcji działań performatywnych ASP Gdańsk

Performance przygotowany przez Sekcję działań performatywnych jest wyrazem krytycznej obserwacji rzeczywistości okiem młodych osób. Zapraszają nas do spotkania z ich wrażliwością i obszarami, które zwracają ich szczególną uwagę: od utowarowienia jednostki, przez bezradność wobec światowych konfliktów zbrojnych i trwających podziałów, po narracje o niezgodzie na pełnienie opresyjnych ról społecznych.

21:15-22:15
Gypsy Pill - performatywne wydarzenie audiowizualne

Kolektyw Gypsy Pill to dwóch ulicznych dżentelmenów: Adaggio (Adam Hryniewicki) oraz Tony The Gypsy (Maciek Szupica). Wystąpią w nowej mashup-owej odsłonie zatytułowanej "Gypsy Pill / Disco Polska", w której sięgną po szlagiery z lat 90, największe hity Disco Polo i wszystko co psotny wiatr przyniesie im do głowy. Wizualne chuligaństwo, muzyczne łobuzerstwo i bezwstydny manifest indywidualizmu. A wszystko to okraszone nieprzewidywalnością na miarę ekstremalnych zjawisk pogodowych powszechnych w tym kraju.

22:45-00:30
DJ-set POISE

Artystyczny kolektyw muzyczny POISE eksploruje przestrzeń języka audiowizualnego, dając głos osobom kobiecym, queerowym i niereprezentowanym na trójmiejskiej scenie klubowej. Kolektyw powstał z potrzeby stworzenia gruntu, który nie gubi wartości, zaprasza wszystkich i zapewnia bezpieczną przestrzeń. Zagrają: DiV4 oraz LAVΣN.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się festiwal organizowany jesienią przez Instytut Kultury Miejskiej?