• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Niebezpieczne związki

cze 22

sobota, godz. 13:00

bilety 25 zł
ulgowy 18 zł

15 czerwca - 15 września 2024, godz. 11:00

bilety 12 zł
ulgowy 10 zł
Uwikłani w społecznie narzucone nam zależności, całe życie walczymy o przestrzeń na własne ja. Walka ta nie jest prosta. W sieci przeróżnych związków, w które uwikłane jest nasze życie, staramy się odnaleźć własne, godne miejsce - przestrzeń na oddech i refleksje nad swoim istnieniem. Ile jest mnie we mnie? Paradoksalnie najbardziej skomplikowany i co za tym idzie potencjalnie niebezpieczny związek tworzymy nie z otaczającymi nas ludźmi, najbliższymi, lecz z samą/samym sobą...

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 lutego o godz. 18.00 (wstęp wolny).
Wystawa otwarta będzie do 11 marca, każdego dnia od 10.00 do 18.00.
WSTĘP: 1 zł

W wystawie udział biorą:

GOCHA STANKIEWICZ - architekt wnętrz, malarka, ilustratorka i scenarzystka. W 1991 ukończyła ASP Gdańsk (PWSSP) wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Organizatorka i uczestniczka plenerów malarskich. Uczestniczka kilkunastu wystaw artystycznych. Laureatka kilku konkursów architektonicznych. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. O swoje sztuce mówi, że jest to opowieść o człowieku, jego kondycji i relacji z wszechobecną naturą.

ANNA TOMASZUK - W 2002 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki dyplomem w zakresie Grafiki i aneksem do dyplomu w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu. W czasie studiów była na stypendium artystycznym w Schulte für Gestaltung w Sant Gallen w Szwajcarii. W latach 1995 - 1996 studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu. W 2006 roku współtworzyła Grupę 75. W latach 2007-2008 współtworzyła grupę/projekt METROPOLKA. W roku 2008 otrzymała Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska. W roku 2010 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.
Interesuje się problematyką społeczną, współczesną rolą kobiet i przełamywaniem tabu i zahamowań społecznych. Uprawia malarstwo, ale w zależności od podejmowanego zagadnienia chętnie wkracza w rejony innych mediów. Często sięga i świadomie wykorzystuje ironię i infantylizm w podkreśleniu przekazu.

GRUPA PAINTHOUSE - powstała w 2008 roku. Grupa zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i przestrzennym, tworzeniem instalacji, sprzedażą obrazów i obiektów artystycznych, organizacją wystaw i innych wydarzeń kulturalnych oraz prowadzeniem warsztatów kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 2009 roku z inicjatywy PAINTHOUSE powstało stowarzyszenie zrzeszające twórców różnych dziedzin o nazwie HOKUSPOKUS. Reprezentują je:

KAROLINA JAROSŁAWSKA - W 2001 roku ukończyła Wydział Historii na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2007 obroniła dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. W swojej pracy twórczej kieruje się intuicją, dąży do ukazania chwili, ulotności otaczającego świata i przemijających wrażeń. Inspiracji poszukuje w naturze odnajdując w jej bogactwie urok abstrakcyjnych form i wyrazistych kompozycji. Kolor i światło są zarówno punktem wyjścia, jak i ostatecznym celem jej obrazów.

KLAUDIA KA - W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem malarstwo i projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk. Maluje, projektuje, bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, podróżuje. Szuka inspiracji w tym, co ją otacza: twarzach ludzi z całego świata, kulturze popularnej i snach. Jej prace charakteryzuje tradycyjne podejście do formy, dbałość o warsztat, zestawienie elementów realistycznych i syntetycznych. Każdy obraz ma podwójny charakter - jest umownym przedstawieniem powierzchowności postaci, a jednocześnie projekcją wewnętrznych aspektów psychiki.

WIORIKA ZAGÓROWSKA - W 2006 roku uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, a w 2009 roku na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (Marketing Kultury). Malarka, zajmuje się też rzeźbą, fotografią i video. Centrum jej zainteresowań zajmuje człowiek, tajemnica jego istnienia, uwarunkowania jakim podlega na przestrzeni życia - od narodzin aż do śmierci i sam proces przemian kształtujący jego jaźń. Transformacje jakim podlega jednostka, są w jej przekonaniu dążeniem do zamanifestowania się wewnętrznej pełni i świetlistości. Doświadczenie tworzenia daje jej radość na poziomie ekspresji, a korzystanie z różnych form wyrazu możliwość dotarcia do szerszego jej spektrum.

MAŁGORZATA ŻURADA - Dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2002 roku oraz na Wydziale Zarządzania UW w 2009 (Zarządzanie w kulturze). Zajmuje się projektowaniem graficznym, wzornictwem i malarstwem. W swoich pracach skupia się na ukrytym znaczeniu form widzialnych i procesie ich percepcji. Wybiera z otaczającej rzeczywistości fragmenty i usuwa z nich to co oczywiste, sprowadzając całość do formy znaku. To, co pierwotnie należało do świata materialnego zmienia znaczenie i otwiera drogę do skojarzeń z nieznanym, niewidzialnym, transcendentnym. Kluczową rolę odgrywa tu umysł i uświadomienie, jak dalece proces percepcji i rozumienia świata opiera się na umowności i iluzji.

Opinie

Sprawdź się

Czego symbolem jest choinka?