stat
PATRONAT

Naturalne piękno natury

Elżbieta Kowalska - Matuszewska powraca do nas z kolejną wystawą, stworzoną w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Jej temat jest bliski naszym sercom, bo dotyczy...Wyspy Sobieszewskiej. Artystka pragnie poprzez nią pokazać różnorodne formy piękna stworzonego przez naturę oraz pobudzić do refleksji i szacunku dla wytworów przyrody, i kreacji człowieka. Podczas wystawy zobaczycie między innymi unikalne fragmenty krajobrazu Wyspy Sobieszewskiej wykonane techniką druku wklęsłego - grafiki w technice metalowej; akwaforty, akwatinty, mezzotinty, suche igły, karborundy i.t.p.

15 października - 18 grudnia 2021

Wstęp wolny
Wystawa stacjonarna grafiki Elżbiety Kowalskiej - Matuszewskiej
Wyspa Sobieszewska. Naturalne piękno natury.
7 - 30 czerwca 2021

Elżbieta Kowalska - Matuszewska -artystka, dla której żadne techniki metalowe nie są tajemnicą. Tworzy również interesujące pastele, a także oryginalne, wykonane w technice własnej płaskorzeźby. Jest współautorką książki "Grafika Gdańska" i współtwórczynią I Triennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich w Gdańsku.

Brała udział w projekcie wspólnego malowania "Obrazów Gdańskich" - trzech, pod każdym względem różnych, wielkoformatowych obrazów, których tematem jest Miasto Gdańsk. Uczestniczyła w 25 wystawach indywidualnych oraz 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawiała m. in. w Wiesbaden, Sopocie, Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Warnie, Gdańsku, Malmö; w Macedonii, Japonii, Holandii, Niemczech oraz na Litwie.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku powstało Muzeum Narodowe w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane