• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Na dobry początek...

Klub ŻAK zaprasza na wystawę „Na dobry początek...”

Otwarcie wystawy nastąpi 19 października 2005 w trakcie uroczystości wręczania
Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury

Po raz kolejny przyznano Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Tegoroczni laureaci uprawiający sztuki wizualne zaprezentują swoje prace w Galerii Żak. W tym roku nagrodzonymi są: Piotr Boroń – rzeźba, Adam Kamiński – grafika, Piotr Wrzesiński – malarstwo.

Piotr Boroń ur. 9 sierpnia 1977 r. w Nowym Targu. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Brał udział w wielu wystawach, m.in.: Młoda Rzeźba Gdańska – Galeria ZAR (Gdańsk 2004), Amberif - Galeria Sztuki 2005, Wiosna Młodych – Galeria Refektarz (Kartuzy 2005) oraz plenerach: rzeźbiarskim w Graannat (Francja), Goleniowie (Polska), Handesleben (Niemcy), malarskim w Jakubowie oraz odlewniczym w Gdańsku. Jest laureatem licznych konkursów m.in. ogólnopolskiego konkursu rzeźbiarzy w drewnie – Zakopane 1998 r. (II miejsce), Leśne Przestrzenie – Gdańsk 2004 (I miejsce).

Adam Kamiński ur. 22 lutego 1980 r. w Gdańsku. Jest studentem grafiki na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Stuk Pięknych w Gdańsku. Laureat III miejsca konkursu o tytuł Najlepszego Studenta Trójmiasta 2005 r. Otrzymał też nominację Rektora ASP do konkursu Stowarzyszenia „Czerwonej Róży”. W 2000 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury. Od 1995 r. związany jest z gdańską sceną yassową. Współpracował z takimi formacjami jak: Arhythmic Memory, Arhythmic B&, Arhythmic Perfection, Diiffusion Ensemble, Paralaksa, S.P.E.C.

Marek Wrzesiński ur. w 1978 r. w Brodnicy. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swojej twórczości stosuje różnorodne techniki malarskie, zarówno tradycyjne, jak i współczesne. Jego prace są prezentowane w Galerii Promocyjnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Tematem twórczości artysty jest życie i cierpienie człowieka. Marek Wrzesiński bierze udział w licznych plenerach malarskich i rysunkowych. Jest autorem plakatu do widowiska baletowego „Rudolf Valentino” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Brał też udział w projekcie społecznym, którego zadaniem była aranżacja malarska wnętrza Szpitala Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Jest laureatem wielu konkursów, otrzymał m.in.: wyróżnienie w konkursie Północ – Południe (Gdańsk – Kraków 2002), nagrodę specjalną burmistrza San Gemini (Włochy), za malarstwo na Festiwalu Zdarzeń Teatralnych i Plastycznych w Tczewie 2002 oraz stypendium Ministra Kultury w latach 2003 – 2004.


Opinie

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?