stat
Impreza już się odbyła

Moja Mała Ojczyzna - Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska to miejsce niezwykłe pod wieloma względami: przyrodniczym, społecznym i historycznym. Część Gdańska, nierozerwalnie związana ze Stogami, to Mała Ojczyzna dla mieszkańców, miłośników i zakochanych w tym miejscu turystów, którzy rok rocznie przybywają w to miejsce. O miejscu, w którym wielu zostawiło serce opowie Darko Naduk gdański przewodnik i wspaniały gawędziarz.

paź 21

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

12 - 29 października 2021, godz. 18:00

Wstęp wolny
Darko Naduk urodził się w gdańskiej Oliwie, ale prawie całe swoje życie mieszka na Wyspie Sobieszewskiej. W Sobieszewie chodził do przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 87, tu był harcerzem, a później drużynowym 30 HDCB. W Akademii Wychowania Fizycznego zdobył wykształcenie z zakresu rekreacji i turystyki. Już w czasie studiów pracował jako pilot wycieczek zagranicznych najpierw dla "Almaturu", a później dla wielu innych biur. Od ponad 25 lat jest przewodnikiem turystycznym PTTK po Trójmieście i Mierzei Helskiej. Zdobył również certyfikaty muzealne Muzeum II Wojny Światowej, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Hevelianum. Jest również Lokalnym Przewodnikiem po Wyspie Sobieszewskiej Instytutu Kultury Miejskiej. Jego drugą pasją jest narciarstwo zjazdowe. Jako instruktor PZN pracuje zimą na kaszubskiej "Kotlince" lub na stokach alpejskich kurortów. Zawsze jednak podkreśla, że jest "Gdańszczaninem z Wyspy".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?

 

Najczęściej czytane