• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Malwina Konopacka o dizajnie - rozmowa z cyklu Jakub Szczęsny zaprasza

Rozmowa Jakuba Szczęsnego z Malwiną Konopacką dotyczyć będzie zwłaszcza tematów ważnych dla wielu twórców, czyli przenikania wpływów i inspiracji, integralności twórczej oraz konsekwencji. Jak łączyć potrzeby artystyczne z rzemiosłem i wymiarem komercyjnym? Jak pozostać sobą w coraz bardziej skomplikowanym i niepewnym świecie?

Cykl spotkań Jakub Szczęsny zaprasza towarzyszy wystawie Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci.

Jakub Szczęsny - architekt, projektant, wykładowca, doktor. Zrealizował Dom Kereta w Warszawie, pierwszy polski projekt włączony do stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku. Równolegle do projektów architektonicznych realizował liczne interwencje w przestrzeni publicznej w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie, w Europie i Australii. Od 2016 roku prowadzi w Warszawie swoje multidyscyplinarne studio SZCZ. Od 2022 roku jest dyrektorem artystycznym firmy Paged Meble. Autor książek Witaj w świecie bez architektów (2021) oraz Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii (2023), wydanych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Malwina Konopacka - projektantka i ilustratorka, autorka kolekcji ceramiki OKO. Urodzona w 1982 roku w Warszawie, studiowała Wzornictwo Przemysłowe w warszawskiej ASP i ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Jako ilustratorka współpracowała z prasą i to z pasji do ilustracji wynikły pierwsze wazony OKO artystka chciała sprawdzić, jak zadziała rysunek w trójwymiarowym świecie przedmiotów codziennego użytku. Pierwszy obiekt z rodziny OKO powstał w 2014 roku i od tej pory rodzina stale się powiększa.

Opinie

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: