stat
Impreza już się odbyła

ŁAŹNIA - rekonstrukcja

"Łaźnia - rekonstrukcja" to pierwsze spotkanie w ramach projektu "Autonomia ulicy". Lokalni rezydenci: Iwona Woźniewska, Adrian "Lipskee" Lipiński oraz DacArt przywrócą klimat budynku dawnej łaźni miejskiej, którą jako młodzi artyści zagospodarowali swoimi twórczymi działaniami: graffiti, rap, popping, breaking - wszystkie te elementy powrócą ponownie do ŁAŹNI.

Rezydenci przywrócą jednej z przestrzeni obecnego centrum sztuki współczesnej jej dawny charakter: na ścianach pojawią się "wrzuty", które zostały zakryte procesem rewitalizacji, słyszalne będą również dźwięki na co dzień im towarzyszące. Artyści uliczni opowiedzą o swojej obecności w łaźni w latach 2002 - 2008, o znaczeniu miejsca tak mocno zakorzenionego w ówczesnej tkance dzielnicy. Opowiedzą również o tym jak Nowy Port wpłynął na nich oraz ich twórczość, a także spróbują zastanowić się, jak kultura braku buduje kulturę ulicy.
Tym samym, niegdyś "dzicy" i samozwańczy rezydenci pustostanu łaźni - powrócą dziś jako rezydenci artystyczni CSW ŁAŹNIA.

Wydarzenie odbywa się ramach rezydencji artystyczno-kuratorskiej Iwony Woźniewskiej i Adriana „Lipskee” Lipińskiego CSW ŁAŹNIA od stycznia do listopada 2019 roku.
Więcej informacji o rezydencji TUTAJ.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?