• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Książka w roli głównej - czyta Mateusz Kusznierewicz (1 opinia)

Książka w roli głównej - jesienna część cyklu spotkań z literaturą, teatrem i... sportem
Natalia Pamięta, Natalia Partyka i Mateusz Kusznierewicz


Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Możecie się przekonać podczas kolejnych spotkań ze znanymi sportowcami i sportowczyniami, którzy przeczytają współczesne na naszej scenie polskie książki dla dzieci. Od września do listopada będą u nas gościć: rugbystka Natalia Pamięta, tenisistka stołowa Natalia Partyka i żeglarz sportowy Mateusz Kusznierewicz. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przed wakacjami ruszył nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i... sportem dla rodzin z dziećmi od 5 lat. Spotkania będą odbywać się także na jesieni.

- Połączenie może wydawać się niecodzienne - sportowcy niezbyt kojarzą nam się z czytaniem, ale zależy nam na przełamaniu tych stereotypów. Książki są ważne także dla aktywnych ludzi. Podczas spotkań sportowcy opowiadają o swoich dyscyplinach sportu i odpowiadają na pytania publiczności - mówi Justyna Sawicka, koordynatorka projektu.

- Sportowcy czytają książki w towarzystwie naszych aktorów i pedagogów teatru, więc ma to też wiele wspólnego z teatrem, jest dużo śmiechu i zabawy - dodaje Agnieszka Kochanowska, kierowniczka literacka Teatru Miniatura.

Każde spotkanie to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Następnie ci, którzy mają ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny - należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę w siedzibie Teatru Miniatura, a chęć udział w warsztatach zgłosić na adres mailowy bilety@teatrminiatura.pl.

W ramach cyklu odbyły się dotychczas dwa spotkania. Pierwszymi gośćmi byli: Leszek Blanik (gimnastyk sportowy, mistrz świata i mistrz Europy) oraz Piotr Zeszutek (rugbysta, kapitan reprezentacji Polski w rugby).

27 listopada 2022 (niedziela), godz. 15.00
Mateusz Kusznierewicz czyta książkę "A ja nie chcę być księżniczką" Grzegorza Kasdepke


Żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata w klasie Finn oraz w klasie Star, wielokrotny mistrz Polski, miłośnik gry w golfa Mateusz Kusznierewicz wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczytają książkę "A ja nie chcę być księżniczką" Grzegorza Kasdepke (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Warsztaty po czytaniu "Księżniczki i smoki. Role społeczne" poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty: bilety@teatrminiatura.pl

Opinie (1)

  • J.polski

    Spotkania będą odbywać się na jesieni? - majstersztyk językowy

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?