stat
Impreza już się odbyła

Krzysztof Jurkiewicz i Jarosław Medyński w Paszczy Lwa

Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz- autor, kompozytor, gitarzysta, mandolinista i wokalista w zespołach Słodki Całus od Buby i Formacja, wcześniej związany z grupami Packet, Smugglers i Szela. Występuje na scenach piosenki turystycznej, folku i piosenki poetyckiej od końca lat osiemdziesiątych XX w.

Ma na swoim koncie wiele nagród za piosenki i za teksty, często jest zapraszany do jury konkursów poetyckich lub festiwali. Od kilku lat jest przewodniczącym jury festiwalu YAPA.
W marcu 2021, nakładem Fundacji Hals, wydał pierwszą solową płytę- Krzysztof Jurkiewicz LISTOPAD- zawierającą przede wszystkim jego autorskie utwory.
W trakcie występu usłyszymy głównie utwory z płyty LISTOPAD, nie zabraknie jednak piosenek z repertuaru Słodkiego Całusa od Buby.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Jarosław Medyk Medyński- od końca lat osiemdziesiątych XX w. członek zespołu Słodki Całus od Buby, w którym gra na harmonijkach ustnych i czasem spontanicznie podśpiewuje. Specyficzny styl gry i niekonwencjonalne frazowanie stanowią niepodrabialny muzyczny podpis Medyka, budujący charakter płyt i koncertów SCoB.

Na płycie LISTOPAD harmonijki Medyka - obok gitar i wokalu Jurkiela- stanowią najbardziej rozpoznawalny składnik brzmienia niemal wszystkich utworów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?