stat

Jesienny Literacki Sopot, rozmowy online. Justyna Wicenty

Zapraszamy na pierwszą z jesiennych rozmów o literaturze. Cykl rozpoczynamy spotkaniem z debiutującą autorką Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. "Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny". Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi Joanna Gierak-Onoszko.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Justyna Wicenty, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała jako kierowniczka produkcji filmów animowanych, animatorka kultury i kuratorka projektów filmowych; związana z trójmiejskim Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka, a następnie z Muzeum Emigracji w Gdyni. W ostatnich latach zajmowała się macierzyństwem. "Kołysanka z huraganem" (wyd. Dowody na Istnienie) to jej debiut.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Relikty Zamku Krzyżackiego w Gdańsku można oglądać w...?