• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Dramat. Lekcja pisania. | Mira Mańka

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza wszystkich zainteresowanych dramatem i tekstami przeznaczonymi do wystawiania na scenie. Dramat. spotkania. to cykl spotkań i warsztatów z reżyserką i dramaturżką Mirą Mańką, która będzie w Sopocie w ramach programu rezydencji AiR Goyki 3.

sie 3

sobota, godz. 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 28

środa, godz. 17:00

Sopot,
Wstęp wolny
Cykl dzieli się na dwie części: dramat. lekcja czytania. oraz dramat. lekcja pisania.
Metodologia analizy i pracy z tekstem przedstawiona w obu częściach pozwoli na poszerzenie narzędziownika osób aktywnie zajmujących się analizą i tworzeniem literatury na scenę, jak również da podstawy do rozpoczęcia pracy osobom, które dopiero zaczynają przygodę z dramaturgią.

Dramat. lekcja czytania. to otwarte dla wszystkich dyskusje służące wspólnej analizie tekstów dramatycznych pod kątem dramaturgicznym, reżyserskim i inscenizacyjnym. W ramach tego cyklu uczestnicy i uczestniczki będą czytać dramaty osób, które otrzymały Literacką Nagrodę Nobla Jona Fossego, Elfride Jelinek i Olgi Tokarczuk. Teksty do lektury przed spotkaniem zostaną udostępnione uczestnikom i uczestniczkom po wcześniejszym zgłoszeniu. 
Link do zgłoszenia na spotkania TUTAJ
24.04 i 15.05 (środa), godz. 18.00
 
spotkanie 24.04: Co się zdarzyło, kiedy Nora opuściła męża albo podpory społeczeństw Elfride Jelinek
adres bibliograficzny: Elfide Jelinek, Nora. Clara. Zajazd., Wydawnictwo Akademickie, cykl Dramat współczesny (tom 10), 2004.

spotkanie 15.05:
Odwiedziny, Jona Fossego
adres bibliograficzny: Jon Fosse, Sztuki Teatralne, Agencja Dramatu i Teatru, 2005.
Skarb, Olga Tokarczuk
dramat można przeczytać pod tym linkiem: LINK
Wszystkie teksty udostępnimy również w formacie pdf po zgłoszeniu udziału w wydarzeniu.
 
Dramat. lekcja pisania to praktyczne warsztaty, w czasie których uczestniczki i uczestnicy poznają teoretyczne i praktyczne podstawy pracy dramaturgicznej i dramatopisarskiej, narzędzia analizy, łączenia czy adaptowania tekstów niescenicznych oraz strategie budowania narracji w utworach przeznaczonych na scenę. Prowadząca warsztaty reżyserka i dramaturżka Mira Mańka podzieli się zarówno autorską metodologią pracy z tekstem, jak również przedstawi kanoniczne rozwiązania i schematy budowania utworów scenicznych.
Dwudniowy warsztat składa się z trzech części: teoretycznej, praktycznej, w czasie której uczestnicy stworzą szkice oryginalnych scenariuszy lub adaptacji gotowych krótkich utworów oraz części feedbackowej, która przygotuje uczestników do dalszej samodzielnej pracy nad powstałymi tekstami.
Materiałem wyjściowym dla rozpoczęcia pracy będą krótkie utwory niedramatyczne (np. bajki, opowiadania) lub wycinki prasowe lub rozwijanie autorskiego pomysłu. W ostatnim przypadku prowadząca prosi o przesłanie krótkiego opisu materiału/pomysłu wyjściowego, by mogła się przygotować.

Kiedy?
27.04 i 28.04, godz. 10.00 - 15.00
ZAPISY

Prosimy, by uczestnicy i uczestniczki zabrali ze sobą komputery lub inne przyrządy pozwalające na sprawne pisanie w czasie warsztatów.
 
Kuratorka programu rezydencji: Kasia Sobczak
kontakt: air@goyki3.pl
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł

Opinie

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?