• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

GlËna, po kaszubsku glina (2 opinie)

GLËNA, znaczy glina. Druga edycja wydarzenia, którego założeniem jest stworzenie kolekcji ceramiki przez lokalnych artystów niezwiązanych na co dzień z tą dziedziną twórczą. Inspiracją do stworzenia prac to ponownie region Kaszub i Pomorza.

5 - 28 września 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny

5 - 31 października 2023, godz. 18:00

Wstęp wolny
W tygodniu 10:00 - 15.00,
sobota - niedziela 10:00 - 15:00

Na wystawie będzie można obejrzeć 13 prac ceramicznych zaprojektowanych przez ilustratorów, grafików, rzeźbiarzy, projektantów. Twórcy o różnych artystycznych specjalizacjach nie są profesjonalnymi ceramikami, ale ich świeże spojrzenie i doświadczenie w innych dziedzinach artystycznych przyniosły interesujące połączenie różnych technik i stylów, wprowadziły nowe elementy i kreatywność do tej dziedziny. Powstały dzięki temu prace oryginalne i unikatowe.
GLËNA łączy tradycyjne metody rzemieślnicze z nowymi technologiami. To połączenie przyniosło fascynujące rezultaty, pokazując, jak nowoczesne narzędzia i techniki takie jak druk 3D, mogą wzbogacić tradycyjne rzemiosło. Technika odlewania masą lejną, którą wykorzystano do powstania wszystkich prac, dała artystom duże pole do kreatywnego eksperymentowania i tworzenia unikalnych form.

Prace nad kolekcją odbywały się w Pracowniach Projektowych PROTO TYPY.
Ekspozycja będzie kontynuowana w dniach 01-09.07 podczas festiwalu Gdynia Design Days na terenie Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni.

Uczestnicy projektu:
Anita Wasik
Anna Rudak
Patrycja Podkościelny
Aleksandra Prusinowska
Eugenia Tynna
Magda Mokrzan
Monika Gradzik
Julia Łaskarzewska
Anna Wieczorek
Krzysztof Kossak
Jacek Wielebski
Vasyl Savchenko
Ziemowit Liszek

Organizatorzy:
fundacja MOZI
tuBaza
Proto Typy
Miasto Gdynia
Kurator wystawy:
Fundacja MOZI

Projekt graficzny:
studio.kmicic

Fundacja MOZI działa przede wszystkim na polu edukacji artystycznej, animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz estetyzacji przestrzeni publicznej. Wierzymy, że sztuka, projektowanie i rzemiosło to aktywności dostępne dla każdego naszym głównym celem jest stwarzanie warunków do twórczego rozwoju dzieci i młodzieży, dorosłych, studentów i początkujących profesjonalistów. Dzielimy się doświadczeniem i wiedzą w ramach autorskich warsztatów, podczas których uczestnicy, w przyjaznej atmosferze, mogą rozwijać swoje talenty i pasje. Wspieramy młodych twórców, organizując wykłady, spotkania i plenery z udziałem ekspertów. Poprzez festiwale i artystyczne interwencje w przestrzeni publicznej, promujemy dobre praktyki projektowe.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Gdynia, przyznanych w drodze otwartego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w roku 2023

Opinie (2)

 • Bez moralnosci

  Żadna glina nie da się ulepić,szczury pomorza

  • 0 0

 • Zamknięte !!!

  Byliśmy w piątek 23.06 przed godziną 12 i co ......i zamknięte ;(

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Teatr zlokalizowany w podziemiach głównego dworca kolejowego w Gdyni nosi nazwę: