stat
Impreza już się odbyła

E-mocje

Czy są dobre i złe emocje? Jak dbać o rozwój emocjonalny swoich dzieci? Minispektakle na podstawie współczesnych książek dla dzieci, warsztaty dla dzieci "Zrób sobie teatr" i spotkanie z psychologiem pod hasłem "Emocje na warsztat" - to pomysł Teatru Miniatura na połączenie teatru, literatury i edukacji psychologicznej pomocnej w wychowaniu. Premiera pierwszego odcinka w Dzień Ojca, 23 czerwca.

cze 19-20

sobota - niedziela, godz. 15:00

Pruszcz Gdański, Zastawna
bilety bilet eventowy 15zł zł
ulgowy bilet rodzinny (do 4 osób) 40zł zł

w każdą sobotę (od 10.07 do 28.08.2021), godz. 17:00

bilety 15 zł
We wtorek 23 czerwca o 11.00 na facebooku teatru, a o 17.00 na kanale YouTube odbędzie się premiera pierwszego odcinka z cyklu "E-mocje" - O konfliktach. Najpierw rodzice i dzieci obejrzą minispektakl na podstawie książki "Jak dwie krople wody" Vanessy Simon Catelin (wyd. EneDueRabe) w reżyserii i inscenizacji Edyty Janusz-Ehrlich. "Jak dwie krople wody" to lekka, pełna humoru rymowana historia o poważnych sprawach. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza trudne tematy takie jak nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów.

Potem aktorka Wioleta Karpowicz poprowadzi krótkie warsztaty plastyczne "Zrób sobie teatr" inspirowane pomysłami scenograficznymi wykorzystywanymi w minispektaklu. Warto sobie przygotować niezbędne materiały - gazetę, taśmę klejącą, karton A4, kartkę A4, taśmę klejącą dwustronną albo klej oraz dwa kawałki sznurka (lub dwie sznurówki). Odcinek będzie w internecie, więc zawsze można sobie wcisnąć pauzę, żeby ze wszystkim zdążyć. Na koniec przed ekrany zostaną zaproszeni rodzice - psycholog Joanna Trzaska podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w nawiązaniu do tematu "Czy konflikty są potrzebne?". Czas trwania całego odcinka to około 40 minut.

E-mocje to wersja online cyklu spotkań Emocje od Z do A, który Teatr Miniatura realizował we współpracy z Wydawnictwem EneDueRabe od 2012 do 2014 roku. Wykorzystując wartościową literaturę dla dzieci i teatr, cykl miał na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i pomoc rodzicom w wychowaniu. Wybrane książki poruszały zagadnienia związane z emocjami, a psycholog Joanna Trzaska i pedagog Anna Uzarczyk odnosiły się do nich podczas warsztatów dla dzieci i rodziców.

Cykl jest elementem szerszej obecności Teatru Miniatura w Internecie - Miniatura dzieciom w sieci. Teatr udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi - zabawy, zagadki i zadania inspirowane przedstawieniami w Strefie Zabaw na swojej stronie, materiały wideo na kanale YouTube (piosenki, reportaże z działań, rozmowy o teatrze), trzy spektakle - "Bajki robotów" w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego, "Zostań przyjacielem" w reż. Tomasza Mana i "Krzyżacy" w reż. Jakuba Roszkowskiego - dostępne na stronie Internetowego Teatru dla Szkół, z którym realizował nagrania. Powstały również 4 odcinki miniserialu - przewodnika na czas pandemii dla dzieci - "Papety: z ostatniej chwili", który można zobaczyć na facebooku i kanale YouTube teatru.

Miniatura dzieciom w sieci: E-mocje: o konfliktach

Vanessa Simon Catelin Jak dwie krople wody

reżyseria, scenografia: Edyta Janusz-Ehrlich
muzyka i udźwiękowienie: Piotr Pawlak
wystąpili: Wioleta Karpowicz, Jakub Ehrlich, Krystian Wieczyński
realizacja zdjęć, montaż: Rafał Wojczal (wojczal.com)
obsługa techniczna: Tomasz Okęcki
produkcja: Emilia Orzechowska
konsultacja merytoryczna: Michał Derlatka, Agnieszka Kochanowska, Justyna Sawicka

prowadzenie warsztatów "Zrób sobie teatr": Wioleta Karpowicz
prowadzenie warsztatów "Emocje na warsztat: czy konflikty są potrzebne?": Joanna Trzaska

Produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Współpraca: Wydawnictwo EneDueRabe

Premiera: 23 czerwca (wtorek), godz. 11.00 Facebook, godz. 17.00 YouTube

Na warsztaty trzeba przygotować:
- gazetę
- taśmę klejącą
- karton A4
- kartka A4
- taśmę klejącą dwustronną lub klej
- 2 kawałki sznurka (lub 2 sznurówki)

Do zabawy przydadzą się też farbki i pędzelki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?

 

Najczęściej czytane