• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Ceremonia Otwarcia z występem: Wojtek Mazolewski Quintet

Zapraszamy 13 czerwca na ceremonię otwarcia 44. Międzynarodowych Dni Hanzy w Gdańsku, która odbędzie się na Długim Targu w pobliżu Fontanny Neptuna.

Zjazd rozpocznie się Wielką Paradą Miast w czwartek, 13 czerwca o godzinie 19:30, która przejdzie Drogą Królewską między Złotą Bramą i Fontanną Neptuna.

Na czele parady staną dwie z ośmiu Gdańskich Alegorii - Wolność i Sława. Za nimi podążać będą żołnierze Garnizonu Gdańskiego, dawni strażnicy bram miasta, oraz gdańscy werbliści, którzy uroczyście powitają "króla morskiego Gdańska" - Neptuna. Ten wyjątkowo zejdzie ze swojej fontanny na Długim Targu, prowadząc w paradzie postaci ze swojego dworu - nimfy wodne, syreny i koniki morskie. Na końcu parady zobaczymy postacie znane z ulic dawnego hanzeatyckiego Gdańska - bogatych mieszczan, straganiarki, kupców i rzemieślników. Artystyczną oprawą tego spektaklu zajmie się Teatr Gdańskiego Archipelagu Kultury.

O godzinie 20:00, przy Fontannie Neptuna, gdzie parada zakończy swoją trasę, odbędzie się oficjalna Ceremonia Otwarcia, której gospodarzem będzie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodniczący Związku Hanzy, burmistrz Lubeki Jan Lindenau. Wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet. Piątka artystów pod przewodnictwem Wojciecha Mazolewskiego, znanego gdańskiego basisty i kontrabasisty jazzowego, zapewni widzom wyjątkową ucztę jazzową w nowej odsłonie.

Opinie

Sprawdź się

Która grupa teatralna otworzy festiwal w tym roku?