• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Anatomia Sztuki: Zmruż oczy o światłocieniu w sztuce spotkanie dla dorosłych

Raz w miesiącu w muzeum poświęcamy się sztuce: omawiamy poszczególne zagadnienie z zakresu historii sztuki, by lepiej rozumieć obrazy i dzieła, które nas otaczają. Podczas czerwcowych zajęć porozmawiamy o światłocieniu w sztuce.

Podczas zajęć będziemy odkrywać niuasne skomplikowanej relacji światła i cienia w historii sztuki.
Już starożytni artyści wykorzystywali kontrasty światła i cienia, aby nadawać swoim dziełom głębię i realizm. W renesansie mistrzowie tacy jak Leonardo da Vinci doskonale opanowali grę świateł i cieni, co przyczyniło się do rewolucji w malarstwie. Wraz z rozwojem technologii i eksperymentów artystycznych, światłocień stał się nie tylko narzędziem do reprodukcji rzeczywistości, ale także środkiem wyrazu artystycznego, pozwalającym na eksplorację emocji i nastrojów w dziełach sztuki.
Uczestnicy i uczestniczki dodatkowo wykonają kilka prostych ćwiczeń, które pomogą im lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Zajęcia to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z analizą dzieł sztuki. Zapraszamy wszystkich, dla których świat sztuki był zawsze bliski, wszystkich ciekawskich, a także tych, którzy już w maju spróbują swoich sił na maturalnym egzaminie z historii sztuki.

Termin: 26.06.2024 r., godz. 17:00
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie oraz na www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 osób

Opinie

Sprawdź się

Kto był założycielem teatru Bim - Bom?