• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Aktywna Społeczność krajów wyszehradzkich

Zapraszamy w czwartek, 14 marca o godz. 11.00 do Instytutu Kultury Miejskiej na konferencję prasową "Aktywna Społeczność krajów wyszehradzkich". W konferencji wezmą udział goście zagraniczni - koordynatorzy projektu z krajów wyszehradzkich, facylitatorzy z Czech, Słowacji, Węgier i Polski oraz Ewa Puzdrowska, przedstawicielka British Council.

2 lipca - 23 sierpnia 2024, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 14

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł
Konferencja prasowa odbywa się w trakcie pierwszego etapu międzynarodowego projektu "Aktywna Społeczność krajów wyszehradzkich", tj. szkolenia z facylitacji. Jego zadaniem jest wyposażenie uczestników i uczestniczek w umiejętności liderskie, by następnie, w kwietniu - czerwcu 2013, poprowadzili lokalne szkolenia na Pomorzu oraz w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Instytut Kultury Miejskiej jest koordynatorem projektu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem i rozmowy z jego koordynatorkami i koordynatorem:
Katalin Fekete (Tolna County Association for Scientific Education, Węgry, www.tolnatit.hu),

Katariną Kohoutovą (Fundacja ESTRA, Słowacja, www.estra-foundation.aidengine.net),
Janem Májíčekiem (Praska Akademia Ekumeniczna, Czechy, www.ekumakad.cz),

Anną Urbańczyk (Instytut Kultury Miejskiej; www.ikm.gda.pl) i Ewą Puzdrowską (Head, Education and Society, British Council, www.britishcouncil.org/poland)
oraz uczestnikami szkolenia z facylitacji:

Anną Rajcą (Polska), Adamem Bartošem (Czechy), Janą Tomášovą (Czechy), Zdenem Blaško (Słowacja), Anną Krzeszowską-Hovanecz (Polska), Elżbietą Okroy (Polska), Ewą Okroy (Polska), Anjicką Farkaš (Słowacja), Katalin Rózsa (Węgry), Tamásem Ganczerem (Węgry).

Na konferencji obecni będą także Barbara Sroka, wicedyrektor Instytutu Kultury Miejskiej oraz trenerzy: Ewa Kownacka (British Council Polska) i Peter Dral (Słowacja).

W latach 2010-2012 Instytut Kultury Miejskiej wraz z partnerem - British Council przeprowadził projekt "Active Citizens - Aktywna Społeczność", w którym uczestniczyło 180 osób z pomorskich organizacji pozarządowych, instytucji i grup nieformalnych. Dzięki projektowi wiedza o narzędziach wspierających pozytywną zmianę społeczną rozpowszechniła się w ponad stu społecznościach. W roku 2013 rozszerzamy działania na kraje wyszehradzkie. Celem projektu jest zbudowanie współpracy między liderami i liderkami aktywnych społeczności z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Dzięki zastosowaniu metodologii doceniającej (Appreciative Inquiry) mamy nadzieję na zbudowanie sieci współpracy oraz przeanalizowanie wspólnej przeszłości, która naszym zdaniem ma wpływ na działanie trzeciego sektora w krajach wyszehradzkich.

Projekt zrealizowany dzięki dotacji Funduszu Wyszehradzkiego www.visegradfund.org oraz wsparciu British Council www.britishcouncil.pl.

Galeria zdjęć z odbywających się w Gdańsku warsztatów:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.540764042612787.1073741826.370686899620503&type=1&l=11c1d13bee

Opinie

Sprawdź się

ERGO Hestia obchodzi w tym roku jubileusz. Ile lat ma sopocki ubezpieczyciel?