• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

39 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej 2016

Tegoroczny 39 Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 1 lipca i potrwa do 9 września. Koncerty odbywają się w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Jak co roku 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Festiwal w Bazylice Mariackiej wpisał się już na stałe w życie muzyczne Gdańska. Ta corocznie organizowana impreza, która odbywa się w okresie letnim zachęca Gdańszczan oraz turystów przebywających w Trójmieście do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu kulturalnym.
W latach 1978 - 2015 na Festiwalu zaprezentowało się ponad 270 wykonawców i zespołów z Polski i zagranicy.

Bazylika Mariacka to największy w Europie Kościół zbudowany z cegły. Jej akustyka i wnętrze czyni ją wyjątkową, dzięki czemu stała się główną wizytówką Gdańska oraz ważnym ośrodkiem duchowym, kulturalnym i historycznym. Jej wielkość, wyjątkowy instrument, jakim są organy oraz sacrum, które panuje wewnątrz świątyni sprawiło, iż powstał w niej Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.

Obecnie znajdujące się organy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku są dziełem firmy braci Hillebrand z Hanoweru, a ich prospekt wraz z grającymi piszczałkami pochodzi z organów Mertena Friesena z 1627 r. z kościoła św. Jana. Ceremonii poświęcenia organów dokonał biskup gdański Tadeusz Gocłowski 18 sierpnia 1985 roku. W ten sposób Bazylika Mariacka powróciła do chlubnej wielowiekowej tradycji przerwanej na 40 lat w 1945 r.


Szczegóły festiwalu dostępne są również na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej
pod adresem: http://bazylikamariacka.gdansk.pl/
oraz na oficjalnym fanpage'u: www.facebook.com/bazylikamariacka


Sponsor festiwalu- Grupa Energa.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25,15 zł
15-25 zł bilety do nabycia w kasie przed koncertem

Opinie

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?