• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej 2018

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018 rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 6 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Koncerty odbywają się w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Podczas dziesięciu koncertów wystąpią artyści z USA, Niemiec, Kanady, Austrii i Polski, którzy wykonają zróżnicowany repertuar organowy i chóralny obejmujący dzieła wszystkich epok, zaprezentują szeroką paletę stylów od dawnych dzieł mistrzów muzyki organowej poprzez najbardziej znane kompozycje klasyków po muzykę współczesną, a nawet jazzową.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wspaniała akustyka oraz wyjątkowa atmosfera miejsca, jakim jest największy w Europie ceglany Kościół Mariacki, gwarantują każdemu słuchaczowi szeroką gamę doznań estetycznych i muzycznych. Organizowane koncerty są niepowtarzalną okazją aby odwiedzić ten ważny ośrodek kulturalny, duchowy i historyczny, będący wizytówką Miasta Gdańska, a przy okazji usłyszeć niezwykłe brzmienie znajdujących się tam organów.

Znajdujące się obecnie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku organy są dziełem firmy braci Hillebrand z Hanoweru, a ich prospekt wraz z grającymi piszczałkami pochodzi z organów Mertena Friesena z 1627 r. z kościoła św. Jana.

Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018 może poszczycić się już
Sponsor Festiwalu
Sponsor Festiwalu
długą ponad czterdziestoletnią tradycją, wpisując się tym samym już na stałe w życie muzyczne Gdańska. W tym czasie zdobyliśmy spore doświadczenie w organizowaniu tego przedsięwzięcia, zyskując spore grono stałych słuchaczy, sympatyków i melomanów, którzy rokrocznie są gośćmi festiwalu. W latach 1978-2017 na Festiwalu zaprezentowało się ponad 300 wykonawców i zespołów z Polski i zagranicy.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej powstał dzięki inicjatywie prof. Bogusława Grabowskiego, który od 1978 roku był pomysłodawcą Dominikańskich Koncertów, a od 1985 r. jest głównym organistą Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku oraz Dyrektorem Festiwalu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15-25 zł
Bilety do nabycia online oraz na godzinę przed koncertem w bazylice.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej pod adresem: www.festiwalorganowy.pl oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka

Opinie

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?