• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

W co grają kibice? Krajobraz trójmiejski

Zapraszamy na pierwsze w tym roku Spotkanie Obserwatorium Kultury, którego tematem będą... kibice. Kibicowanie niejedno ma imię i mieni się wieloma barwami. Jakimi? Dowiemy się w poniedziałek, 21 stycznia, w Instytucie Kultury Miejskiej. O kibicowaniu na przykładzie Trójmiasta opowiedzą: Eliza Deniszczuk - kibicka siatkarskiego zespołu Lotos Trefl Gdańsk, Michał Nowosad - przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" i Karol Wasiek - dziennikarz portalu sportowefakty.pl.

w każdą środę (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 180-220 zł
Dyskusję poprowadzi dr Radosław Kossakowski, socjolog, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

W Instytucie Kultury Miejskiej odbywają się cykliczne spotkania prezentacyjno-dyskusyjne w ramach Obserwatorium Kultury, których punktem wyjścia są wyniki badań społecznych realizowanych w Gdańsku i ośrodkach badawczych w innych miastach. W najbliższym spotkaniu pt. "W co grają kibice? Krajobraz trójmiejski" udział wezmą:

Eliza Deniszczuk - kibicka siatkarskiego zespołu Lotos Trefl Gdańsk, jako studentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje się badaniem kibiców siatkówki,
Michał Nowosad - przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy",
Karol Wasiek - dziennikarz portalu sportowefakty.pl, opowie o kibicach koszykówki, o których napisał licencjat na socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, a dyskusję poprowadzi dr Radosław Kossakowski, socjolog, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, zajmuje się między innymi socjologią sportu.

Celem Spotkań Obserwatorium Kultury jest prezentacja badań naukowych szerszej publiczności oraz nawiązywanie kontaktów przedstawicieli świata nauki z ludźmi kultury. Chcemy umożliwić badaczom konfrontację wyników badań zarówno z innymi naukowcami, zajmującymi się podobnym tematem, jak i z praktykami oraz wszystkimi zainteresowanymi. Dla młodych badaczy, autorów prac magisterskich i doktorskich jest to również okazja do prezentacji swojego dorobku.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania:
Stocznia w mieście - problemy społeczne i szanse kulturowe (15.10.2012)
Kultura miejska - węzły i przepływy (20.11.2012)

Opiekunami spotkań są Karolina Ciechorska-Kulesza, asystentka w Zakładzie Antropologii Społecznej w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sławomir Czarnecki, koordynator Obserwatorium Kultury w Instytucie Kultury Miejskiej.

Opinie

Sprawdź się

Która instytucja kultury jest organizatorem festiwalu FETA?