stat

Wystawa rzeźby Bente Kluge

Zapraszamy na otwarcie wystawy rzeźby Bente Kluge połączonej z jubileuszem 35-lecia pracy artystycznej. Rozmowa z artystką i relacja z wystawy będą dostępne na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

18 października - 15 listopada 2021, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kurator wystawy: Grażyna Tomaszewska Sobko

Bente Kluge urodziła się w Yellowknife w Kanadzie i wychowała w Norwegii. W latach 1979-1983 studiowała projektowanie kostiumów na Państwowej Wyższej Szkole Rzemiosła Artystycznego i Projektowania Przemysłowego w Oslo. Jej zainteresowanie rzeźbą rozwijało się stopniowo, na przestrzeni lat. W 1994 roku Bente przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2000 roku uzyskała tytuł magistra rzeźby. Od 1994 roku mieszka i pracuje w Sopocie. Bente pracuje w brązie, ceramice, kamieniu, drzewie i technikach mieszanych, jej dzieła inspirowane są różnymi kulturami i okresami historycznym. W swojej twórczości artystka przekracza wiele granic, podejmując tematy związane z egzystencją człowieka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?