• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa rysunku Jolanty Sampławskiej "Geometryzacja rzeczywistości"

W dniu 28 marca 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańskuzostanie otwarta jubileuszowa wystawa rysunku Jolanty Sampławskiej zatytułowana "Geometryzacja rzeczywistości", połaczona z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej.

26 czerwca - 17 września 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny

3 - 30 sierpnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Rozmowa z artystką i relacja z wystawy będą dostępne na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

Wystawa czynna od 28 marca do 20 kwietnia 2022 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-17.00.

Kurator wystawy: Grażyna Tomaszewska Sobko

Jolanta Sampławska - studiowała na Wydziale Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu) dyplom 1989r u prof. Wacława Twarowskiego.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i grafiką komputerową. Podejmuje się różnorodnej tematyki: martwej natury, kwiatów, portretowej, marynistycznej, pejzażowej, animalistycznej, abstrakcyjnej, w różnorodnych technikach. Jest wieloletnim pedagogiem i animatorem kultury, współorganizatorką Klubu Miłośników Sztuki przy GOK w Pszczółkach. Swoje prace malarskie, graficzne i fotograficzne prezentowała na dziewięciu wystawach indywidualnych, dziewiętnastu wystawach zbiorowych m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i innych miejscowościach Pomorza. Prace malarskie znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych (m.in. w Niemczech i USA)Jolanta Sampławska jest członkinią Oddziału Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i tworzy w Pszczółkach. W tym roku 2022 artystka obchodzi jubileusz 40-lecia pracy twórczej.

Opinie

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?