stat

Wystawa prac Moniki Knoblauch-Kwapińskiej

Monika Knoblauch-Kwapińska jest malującym architektem, ukończyła Politechnikę Gdańską na Wydziale Architektury. Przez wiele lat była związana zawodowo z architekturą Sopotu. Pochodzi z rodziny związanej z Sopotem od wielu pokoleń, sięgających początków historii miasta. Zapraszamy na wystawę prac artystki już od 29 lipca.

Powiązanie losów członków rodziny z miastem spowodowały emocjonalną identyfikację artystki z miejscem, w którym żyje i pracuje. Prace prezentowane na wystawie stanowią zbiór, który powstawał w domowym zaciszu na przestrzeni wielu lat, stanowią osobisty dialog autorki z otaczającym ją na co dzień miastem, komentarzem do zmieniającego się oblicza miasta. Artystka chce poprzez obrazy wyrazić swój zachwyt nad urokliwymi zakątkami Sopotu, zapomnianymi ogrodami i starodrzewem, które są wymownym śladem minionych czasów. Monika Knoblauch-Kwapińska uczestniczy w kolejnych odsłonach inicjatywy "Architekci Malują" i corocznych wystawach grupy organizowanych w ramach projektu, ma również na koncie indywidualną wystawę zorganizowaną w Dworku Sierakowskich w Sopocie siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Państwowa Galeria Sztuki, galeria sztuki współczesnej i tradycyjnej, mieści się w: