stat

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej Stare Listy z Zanzibaru

Od maja Galeria Sztuki w Dworku Sierakowskich ponownie zaprasza na ekspozycje stacjonarne. Ewa Cichocka gdańska fotografka i podróżniczka, autorka nowej wystawy zabierze nas na egzotyczny Zanzibar, do krainy jakby poza czasem, łączącej światy Afryki, Arabii i Indii. Inspiracją do tej dalekiej podróży była wyprawa Henryka Sienkiewicza i jego książka Listy z Afryki. Fascynacja wyspą, poszukiwanie klimatu i obrazów sprzed 130 lat zaowocowały serią niezwykłych zdjęć w tematyce począwszy od spraw morskich, poprzez ludzi, miasto, religie, bazar i roślinność.

3 - 30 czerwca 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

8 maja - 9 sierpnia 2020, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Dla podróżniczki, którą nieznane lądy pociągają tak samo, jak literatura tworzona przez dawnych podróżników, wyprawa na rajski Zanzibar stała się swoistą podróżą w czasie. Ewa Cichocka odnalazła tam klimat dawnego, egzotycznego świata, którego  urok chłonął i opisywał przed 130 laty Henryk Sienkiewicz. W nastrojowych, poruszających wyobraźnię fotografiach powracają obrazy i impresje zapisane przez pisarza w Listach z Afryki. Warto poddać się ich aurze i uciec choć na chwilę z naszej pandemicznej rzeczywistości w barwną afrykańską przeszłość, która zdaje się ciągle trwać.
prof. Małgorzata Jarmułowicz, laureatka KOLOSA 201

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej Stare listy z Zanzibaru prezentowana będzie do końca maja br. Galeria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz.12.00-16.00.

Wstęp wolny!
Zapraszamy

Ewa Karolina Cichocka
Gdańszczanka, dziennikarka i pisarka. Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego. Animatorka plenerów, wystaw i wydarzeń kulturalno-artystycznych, a także autorka fotografii, wystaw oraz prezentacji multimedialnych.

Od lat bada Sycylię i polsko-sycylijskie związki artystyczno-literackie. Owocem podróży jest książka Sycylia. Między niebem a morzem, wyróżniona w konkursie Magellana na najlepsze publikacje turystyczne 2016 r. w kategorii: Książka Podróżnicza. Jest także autorką trasy po Sycylii Śladami polskich artystów, zaprezentowanej podczas gdyńskich KOLOSÓW.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?