stat

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej Stare Listy z Zanzibaru

Od maja Galeria Sztuki w Dworku Sierakowskich ponownie zaprasza na ekspozycje stacjonarne. Ewa Cichocka gdańska fotografka i podróżniczka, autorka nowej wystawy zabierze nas na egzotyczny Zanzibar, do krainy jakby poza czasem, łączącej światy Afryki, Arabii i Indii. Inspiracją do tej dalekiej podróży była wyprawa Henryka Sienkiewicza i jego książka Listy z Afryki. Fascynacja wyspą, poszukiwanie klimatu i obrazów sprzed 130 lat zaowocowały serią niezwykłych zdjęć w tematyce począwszy od spraw morskich, poprzez ludzi, miasto, religie, bazar i roślinność.

29 czerwca - 10 września 2021

Dla podróżniczki, którą nieznane lądy pociągają tak samo, jak literatura tworzona przez dawnych podróżników, wyprawa na rajski Zanzibar stała się swoistą podróżą w czasie. Ewa Cichocka odnalazła tam klimat dawnego, egzotycznego świata, którego  urok chłonął i opisywał przed 130 laty Henryk Sienkiewicz. W nastrojowych, poruszających wyobraźnię fotografiach powracają obrazy i impresje zapisane przez pisarza w Listach z Afryki. Warto poddać się ich aurze i uciec choć na chwilę z naszej pandemicznej rzeczywistości w barwną afrykańską przeszłość, która zdaje się ciągle trwać.
prof. Małgorzata Jarmułowicz, laureatka KOLOSA 201

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej Stare listy z Zanzibaru prezentowana będzie do końca maja br. Galeria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz.12.00-16.00.

Wstęp wolny!
Zapraszamy

Ewa Karolina Cichocka
Gdańszczanka, dziennikarka i pisarka. Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego. Animatorka plenerów, wystaw i wydarzeń kulturalno-artystycznych, a także autorka fotografii, wystaw oraz prezentacji multimedialnych.

Od lat bada Sycylię i polsko-sycylijskie związki artystyczno-literackie. Owocem podróży jest książka Sycylia. Między niebem a morzem, wyróżniona w konkursie Magellana na najlepsze publikacje turystyczne 2016 r. w kategorii: Książka Podróżnicza. Jest także autorką trasy po Sycylii Śladami polskich artystów, zaprezentowanej podczas gdyńskich KOLOSÓW.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?