stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Zaczytanych Ławek

Dziesięć Zaczytanych Ławek będzie można zobaczyć podczas wystawy, która w piątek (23 sierpnia) rusza w Galerii Bałtyckiej. Będzie jej towarzyszyć zbiórka książek, które potem trafią do specjalnych bibliotek działających w szpitalach w całej Polsce. Książki przynieść może każdy, ważne jedynie, by były w bardzo dobrym stanie. Gościem specjalnym wystawy już w najbliższą sobotę będzie Konrad "KONY" Czarkowski, finalista polskiego i brytyjskiego "Mam talent".

26 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00 - 17:00

bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Wystawa Zaczytanych Ławek to projekt realizowany przez Fundację Zaczytani.org. Meble miejskie w kształcie otwartej książki mają zaciekawić, zwrócić uwagę i zachęcić do czytania. Ławki tworzone są przez artystów i znane osoby ze świata filmu, muzyki, teatru i kabaretu. Ich autorami są m.in. Andrzej Mleczko, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Małgorzata Ostrowska czy Katarzyna Pakosińska.

Podczas wystawy w Galerii Bałtyckiej będzie można zobaczyć dziesięć Zaczytanych Ławek. Staną one na poziomie -1 w centrum w dniach 23 sierpnia - 7 września.
- Z każdej ławki będzie można bezpłatnie pobrać audiobook za pomocą kodu QR - tłumaczy Katarzyna Nawrocka, rzecznik prasowy Fundacji Zaczytani.

Wystawie towarzyszyć będzie zbiórka książek, które trafią do Zaczytanych Bibliotek prowadzonych przez Fundację. - Biblioteki powstają w szpitalach, placówkach wychowawczych i świetlicach środowiskowych w całym kraju - mówi Katarzyna Nawrocka. - Działają na nieco innych zasadach niż tradycyjne biblioteki, z których wypożycza się książki. Od nas książkę można po prostu wziąć, dlatego tak ważne jest, by te "rozchodzące się" zbiory książek na bieżąco uzupełniać.
W tym celu Fundacja raz w roku organizuje Wielką Zbiórkę Książek. Odbywa się ona na przełomie kwietnia i maja. Jeśli ktoś jednak chciałby wspomóc Zaczytane Biblioteki, których obecnie jest w Polsce 967, a w samym województwie pomorskim 51, będzie miał do tego okazję właśnie podczas wystawy w Galerii Bałtyckiej. - Przez cały czas trwania wystawy będziemy zbierać książki, które potem trafią do naszych bibliotek - mówi Katarzyna Nawrocka. Przynosić można książki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ważne, by były one w bardzo dobrym stanie. - Placówki medyczne mają pod tym względem bardzo określone wymogi. Po prostu nie przyjmują książek zniszczonych. Stąd nasza prośba do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasze biblioteki, by oddawali książki będące w nienagannym stanie - dodaje Katarzyna Nawrocka.

Książki przynosić będzie można codziennie od 23 sierpnia do 7 września i zostawiać na poziomie -1 (vis a vis Lego Build&Play).

- Chętnie włączamy się w inicjatywy, które mają pomóc innym. Nie inaczej jest i tym razem - mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej. - Liczymy na to, że po zakończeniu zbiórki do Zaczytanych Bibliotek trafi co najmniej kilkaset książek, a może, jeśli okaże się, że nasi klienci chętnie dzielą się książkami, nawet więcej. Bardzo na to liczymy i zachęcamy wszystkich, którzy wiedzą, jak ważne jest czytanie, do podzielenia się swoimi zbiorami.

W ramach wystawy Zaczytanej Ławki Galerię Bałtycką odwiedzi także Konrad "KONY" Czarkowski ze swoimi lalkami-muppetami. KONY jest finalistą polskiego i brytyjskiego programu "Mam talent". W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, w Galerii Bałtyckiej pokaże przedstawienie "Kraina Muppetów". Oprócz przedstawienia na dzieci w godzinach 12-14 czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty plastyczne, quizy i zabawy edukacyjne, bańki mydlane i malowanie buziek.

Wystawa Zaczytanej Ławki i zbiórka książek dla szpitali, 23 sierpnia - 7 września, Galeria Bałtycka, poziom -1.

Warsztaty i zabawy dla dzieci oraz przedstawienie "Kraina Muppetów" z udziałem Konrada "KONEGO" Czarkowskiego i jego lalek, 24 sierpnia (sobota), godz. 12 - 14, Galeria Bałtycka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeum nie jest jednostką Narodowego Muzeum Morskiego?

 

Najczęściej czytane