• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wyspa fotografów | Wystawa

Wyspa fotografów. Wernisaż wystawy fotografii i krótkich form wideo autorstwa mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej. Wyspa Fotografów to podróż przez piękno i życie na Wyspie Sobieszewskiej, z perspektywy różnych pokoleń. Zdjęcia i filmy wykonane przez mieszkańców przeniosą odbiorców w unikatowy świat Wyspy Sobieszewskiej.

7 listopada - 28 grudnia 2023, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa, której wernisaż odbędzie się 3 października o godz. 18.00 w Wyspie Skarbów GAK przy ul. Turystycznej 3, jest efektem cyklu warsztatów, podczas których mieszkańcy Wyspy skupili się na odkrywaniu i dokumentowaniu uroku, historii i codziennego życia Wyspy Sobieszewskiej. Ekspozycja potrwa do 31 października.

Warsztaty przygotowali oraz przeprowadzili przedstawiciele agencji kreatywnej Werbrand - social media z wizją" - Adrian Werner oraz Maksymilian Kacperski.

W cyklu spotkań udział wzięli mieszkańcy Wyspy skupieni w Kole Emerytów i Rencistów nr. 6 Bursztynek, 67 Gdańskiej Drużynie Harcerskiej Watra im. Jadwigi Orłowiczówny, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Sobieszewo.

Cykl warsztatów finansowany jest z Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Podczas wernisażu spotkamy się z autorami zdjęć i wideo seniorami i młodzieżą, którzy eksplorowali Wyspę podczas warsztatów fotografii mobilnej oraz sesji zdjęciowej. To wyjątkowa okazja, aby poznać historię i kulturę Wyspy Sobieszewskiej z perspektywy kochających ją osób. Elementem wystawy są również portrety seniorów wykonane przez nich oraz z seniorami w roli głównej.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza polska edycja zawodów Red Bull Air Race?