• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wróć do Sorrento - recital o życiu Anny German

Recital jest osobistym wyznaniem złożonym z największych przebojów Anny German śpiewanych w trzech językach, które łączą się ze wspomnieniami artystki. Na scenie będzie można usłyszeć piękne melodie skomponowane przez uzdolnionego pianistę Mateusza Buse i młodą aktorkę scen muzycznych Martę Wieczorkiewicz, wcielającą się w postać Anny German która przeprowadza widzów przez swoje życie i karierę.

sie 31

czwartek, godz. 19:00

bilety 100 - 170 zł
Kup bilet
wrz 24

niedziela, godz. 17:00

bilety 90 - 160 zł
Kup bilet
Spektakl poświęcony jest pamięci wielkiej artystki w minioną w zeszłym roku 40 rocznicę śmierci.
Koncert odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19:00 w ramach cyklu Tani Wtorek.

Nazwisko znane w latach siedemdziesiątych na całym świecie. Nazwisko Polki, która dokonała rzeczy uznanych za niemożliwe dla dzisiejszych artystów. Biały anioł, bo takie miano otrzymała, obdarzona wyjątkowym darem. Kiedy zaczynała śpiewać, przenosiła widownię do innego świata, zabierała ze sobą w podróż po jej niezwykle pięknej duszy. Czy dzisiaj w 40 rocznicę jej śmierci dalej można usłyszeć gdzieś "Tańczące Eurydyki"? Mało kto do niedawna był w stanie wymienić chociaż jedną jej piosenkę. Nazwisko ginęło wśród innych uznanych artystów z dawnych lat. Aż do 2012 roku, w którym to premierę miał serial o życiu Anny German. Nagle okazuje się, że książki o artystce, które przestały być produkowane stają się bestsellerami, płyty okrywają się złotem, w mediach mówi się tylko o niej. W czym tkwi istota takiego odrodzenia? Anna była artystką kompletną. Nie dodawała swoim występom nic co mogłoby obronić jej talent. Jej naturalność i swoboda to wszystko czego potrzebowała. Stawała na scenie i po prostu śpiewała.

Wrocław był dla German miastem szczególnym. Tu dorastała oraz studiowała. Tu została zauważona i postawiła pierwsze kroki w swojej karierze we wrocławskim teatrze Kalambur. Z Kalamburu przeniosła się do estrady Rzeszowskiej, stamtąd na festiwal w Opolu i w końcu na festiwal San Remo we Włoszech, gdzie wystąpiła jako jedyna Polka w historii. Szczyt jej kariery przerwał wypadek, ale to powrót po trzech latach na scenę zaowocował najważniejszą płytą, która rozgrzała serca Polaków pt. "Człowieczy los".

Spektakl pt. "Wróć do Sorrento?- recital o życiu Anny German" to osobiste wyznanie artystki oparte na jej wspomnieniach. Zawiera najważniejsze historie z jej życia w towarzyszącej im oprawie muzycznej najważniejszych piosenek podczas kariery. Widzowie zostaną przeniesieni pół wieku wstecz i będą mieli okazję poznać postać Anny German personalnie dzięki pierwszoosobowej formie przekazu, przypomnieć sobie artystkę, która na zawsze wpłynęła na polską piosenkę. Wskrzesić pamięć o niej w czterdziestolecie odejścia, przypomnieć sobie znaczenie tekstów do dzisiaj aktualnych. Tekstów niezwykle ważnych dla Polaków. Ujrzeć ich sens w kontekście życia Anny, a także w kontekście życia obecnego.

Opinie

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?