• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wodą przez bloki

  • Kalendarz
    3 - 28 czerwca 2011
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Stocznia Gdańska, Pracownia Iwony Zając, Doki 1
  • Bilety
    wstęp wolny
maj 10

piątek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 75,00 zł
wyprzedane
maj 26

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Warsztaty muralesowe "Wodą przez bloki" o tematyce wodnej i ekologicznej organizowane są w ramach Przenośnej Szkoły Muralu.

Organizatorzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Nadbałtyckie Centrum Kultury
Koordynacja: NCK: Anna Zalewska, Elżbieta Michalak; GIWK: Agnieszka Gajwoniczek, Oliwia Bartuś
Koordynacja i prowadzenie warsztatów: Iwona Zając

WARSZTATY Z TWORZENIA MURALESÓW


Miejsce: Warsztaty "Wodą przez bloki" odbędą się w pracowni Iwony Zając na terenie Stoczni Gdańskiej (Doki 1, sala nr 219).
Malowanie muralu odbędzie się na Zaspie (Gdańsk -Zaspa, Ul. Skarżyńskiego) - ściana hydroforni. Zarówno pierwsze spotkanie organizacyjne jak i wystawa kończąca projekt odbędą się w galerii NCK-u w Ratuszu Staromiejskim przy ul Korzennej 33/35.

Data: czerwiec (3.06-28.06.2010)

Uczestnicy: powyżej 18 roku życia

Zapisy: Zapisy odbywają się mailowo. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: elzbieta.michalak@nck.org.pl (proszę podać w temacie maila tytuł warsztatów) lub telefonicznie, pod nr: 58 301 10 36 (od pn. do pt. w godzinach 10.00 - 15.00). Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PRZENOŚNA SZKOŁA MURALU


Iwona Zając o szkole: Od 2000 roku maluję na murach. Od samego początku łączę swoją twórczość z edukacją. Staram się przekazać uczestnikom i uczestniczkom warsztatów swoją wiedzę i doświadczenie, a zarazem namawiam do poszukiwania własnych dziedzin ekspresji. Prowadzę wiele warsztatów dotyczących szablonu i z ogromną fascynacją obserwuję, jak ludzie otwierają się i wzajemnie inspirują. Nowe media ułatwiły kreowanie swoich prac i nie trzeba już umieć rysować, aby zrobić dobry szablon. Dlatego do tej techniki można przekonać tak wiele osób. Często podczas moich warsztatów wciągam tzw. osoby towarzyszące, zarzekające się, że nie potrafią malować i później z satysfakcją obserwuję, jak z roku na rok rozwijają swój talent. Wędruję ze swoją szkolą po całym świecie. Rozkładam swój kramik i zapraszam ludzi do uczestnictwa.


IWONA ZAJĄC


W 1999 roku ukończyła wydział malarstwa w ASP w Gdańsku. Od 2002 rezydentka Kolonii
Artystów (obecnie Młodego Miasta) na terenie Stoczni Gdańskiej. Jako frapująca aktywistka kulturalna, zajmuje się malarstwem ściennym oraz edukacją. Od lat współpracuje z FTG i GTS (prowadząc warsztaty plastyczne podczas festiwali szekspirowskich) oraz instytucjami społecznymi jako koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych dla młodzieży.

Iwona Zając w swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Często bohaterem swych prac czyni siebie samą lub swoich przyjaciół. Obszarem jej zainteresowań są przestrzenie publiczne, które stają się doskonałym tłem dla wyrażania idei artystycznych, ale i społecznych, poprzez wyraziste w przekazie kompozycje ścienne.

W 2008 roku została nominowana w plebiscycie "Gdańszczanin Roku", a w 2009 Program Trzeci Polskiego Radia przyznał jej Trójkowy Znak Jakości. W tym roku, zdobywając statuetkę Sztorm Roku 2010, Iwona Zając została uznana za najlepszego twórcę w kategorii sztuki plastyczne. Ponad to, jest tegoroczną laureatką Stypendium dla Twórców Kultury ufundowanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Sopotu.

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2011). Została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2010. Iwona Zając jest także twarzą kampanii promującej starania Gdańska do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Program:

3.06 Spotkanie organizacyjne w NCK godzina 17:00
4-5.06 warsztaty od 10:00-15:00 (pracownia Iwony Zając, sala nr 219, stocznia, Doki 1)
11-12.06 warsztaty od 10-15.00 (pracownia Iwony Zając, sala nr 219, stocznia, Doki 1)
13-25.06 malowanie muralu, praca na rusztowaniu (8h)
17.06 piknik i Noc Murali na Zaspie w dniu wizyty oceniającej Europejskie Stolice Kultury komisji.
27.06 godzina 18:00 wernisaż pokazujący proces powstawania murali - NCK (Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35)
28.06 wystawa czynna od 10:00-18:00

Opinie

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?