• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Weekend dla Rodzin | Relacja? Naturalnie!

Pełne wdzięczności za Weekend Rodzin w Naturze, który odbył się w 2022 roku, chcemy ponownie zaprosić rodziny w podróż do ożywiającej relacji z przyrodą i prawdziwej natury rodzinnych relacji.
Nasze codzienne doświadczenie pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami pokazuje nam jak pilne jest dziś uważne wzmacnianie oraz odnowienie wzajemnych więzi zarówno w rodzinie jak i między człowiekiem i naturą. Pojawiające się w naszej codzienności poczucie bezsilności i niemocy w obliczu otaczających nas w ostatnim czasie trudności oraz towarzyszący temu pęd życia często zostawia w nas ślad. Obniżone poczucie bezpieczeństwa, zaufania społecznego i nierzadko kryzysów psychicznych.

Zapraszamy Was z rodzinami na weekend w bliskości z naturą.

*CZEGO MOŻECIE SPODZIEWAĆ SIĘ PODCZAS WEEKENDU:
- dwie wyprawy do lasu z motywem przewodnim , materiały, odpowiedni sprzęt, podarunki,
-2,5 godzinny warsztat dla rodziców z psychologiem,
- zabawy łąkowe i gra terenowa dla dzieci podczas w.w warsztatu,
- poranne wspólne kręgi ,
- możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji z psychologiem,
- doświadczenie bycia z innymi rodzinami o podobnych wartościach,
- plenerowe zabawy integracyjne bez rywalizacji, kar i nagród, ukierunkowane na wzmacnianie więzi
- pobyt w spokojnym miejscu, z dala od miasta, dostosowanym dla rodzin z dziećmi
- wyżywienie wegetariańskie (śniadanie, obiad, kolacja)

Weekend w bliskości z naturą ma być okazją do wzmocnienia siebie, ponownego ugruntowania się w zaufaniu i spokoju oraz do odnowy i przede wszystkim umocnienia relacji z naszymi bliskimi w otoczeniu kojącej, bezinteresownej i opiekuńczej przyrody.
* ORIENTACYJNY PLAN WEEKENDU:

Piątek

18.00 wspólna kolacja
19.00 21.00 spotkanie po kolacji i spacer do lasu, poznajemy siebie i las oraz opowieść, którą będziemy podążać podczas weekendu

Sobota
8.00 9.00 śniadanie i rozmowy
9.00 Wspólny Krąg
10.00 13.00 wyprawa do lasu
13.30 15.00 obiad i odpoczynek
15.00 17.30 warsztaty dla dzieci z leśnej sztuki i gra terenowa na pobliskiej łące z Moniką a dla rodziców warsztat rozwojowy z Angeliką
18.00 kolacja przy ognisku, czytanie książki przez prowadzące i rodziców.., snucie opowieści, instrumentalne swobody

Niedziela
8.00 9.00 śniadanie i rozmowy
9.00 Wspólny Krąg
10.00 11.30 możliwość skorzystania z konsultacji z Angeliką
11.30 14.30 wyprawa do lasu
15.00 16.00 obiad
16.00 16.30 pożegnanie

Weekend spędzimy w urokliwym miejscu położonym na kaszubskich wzgórzach w otoczeniu łąk i lasów. Kozia Góra graniczy z obszarem rezerwatu Natura 2000. Wszystkie stawy na terenie ogromnej posiadłości są zarybione, zadbane, czyste i zachęcają do pływania, a wieczorami można obserwować pływające w nich raki. Do lasu będziemy wchodzić przez tylne wyjście z posiadłości...
Spać będziemy w Domu Ziołowym w którym do dyspozycji rodzin jest 6 pokoi z łazienkami i aneksami kuchennymi. Wyżywienie jest wegetariańskie, przygotowywane na miejscu z największą starannością.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu zajrzyjcie tutaj: https://www.facebook.com/koziagorabywamtu

Kto będzie Was prowadzić i towarzyszyć Wam podczas tego weekendu?

Monika Kulpińska-Chamera: z miłością towarzyszy dzieciom i dorosłym w naturze, zbliża ich do przyrody, powoli i w wolności. Z zawodu i zamiłowania biolog, certyfikowy Przewodnik Leśnych Wypraw. Organizuje takie wyprawy na terenie Trójmiasta od blisko 2 lat. Jest również absolwentką szkoleń z NVC Komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy, edukatorem w Leśnej Bazie Wolnej Edukacji Zagajnik w Gdynii. W 2022r założyła Fundację mającą na celu wzmacnianie więzi z przyrodą , o tych działaniach można poczytać na fanpage Relacja? Naturalnie. Prywatnie mama czwórki dzieci z którymi jest w nieustannym, chwilami trudnym, ale niezwykle ubogacającym procesie.

Angelika Hnatiuk: psycholog, pedagog opiekuńczo-wychowawczy, trener komunikacji empatycznej opartej na NVC, aktorka teatru playback w grupie TeatroTerapii Gdańsk i improwizatorka w gdańskiej grupie impro E Lanosa Nagas. W trakcie kursu drama terapii i arteterapii. Pasjonatka teatru, sztuki i ludzi. W warsztatach wspiera rozwój i samopoznanie uczestników z użyciem środków artystycznych. Na co dzień pracuje jako psycholog w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku oraz w Stowarzyszeniu Sopocki Dom w Sopocie.

Pozostałą kwotę należną prosimy wpłacić najpóźniej miesiąc przed terminem wyjazdu 19.04.2023
W przypadku rezygnacji po wpłaceniu pełnej kwoty, zostanie ona zwrócona, jeżeli na wolne miejsce zgłosi się inna rodzina (nie dotyczy to zadatku, który jest bezzwrotny). Jeżeli nie znajdzie się inna rodzina zwracane jest 70% wpłaconej kwoty (nie dotyczy to zadatku).

W przypadku zgłoszenia się w terminie krótszym niż miesiąc do rozpoczęcia, prosimy o wpłatę pełnej kwoty (zawiera ona 200 zł bezzwrotnego zadatku) do 7 dni po otrzymaniu potwierdzenia.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    630 - 250 zł
* INWESTYCJA:
Dorosły: 630zł
Dziecko powyżej 3 r.ż.: 510zł
Dzieci 1 r.ż. - 3 r.ż. : 250zł

ZAPISY DO 19.04 przez Messenger Moniki lub Angeliki.
Zarezerwowanie miejsca gwarantuje wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 200 zł/rodzinę do 14 dni od momentu potwierdzenia przez nas rezerwacji.

Opinie

Sprawdź się

Popularna aktorka Katarzyna Figura związana jest z: