• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty teatralno-pieśniarskie

Centrum Praw Kobiet Oddział Gdańsk zaprasza pełnoletnie kobiety z doświadczeniem przemocy, mieszkające w Gdańsku do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralno-pieśniarskich "Ciało i głos, jedność w przestrzeni".

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Poprzez praktyki proste praktyki fizyczne, spróbujemy dotknąć bodaj najbardziej subtelnego instrumentu jaki posiada człowiek. Własnego głosu. Rozpoznać i obudzić rezonans dźwięku w ciele i przestrzeni. Działając w grupie znajdziemy jej wspólny głos. Siłę w delikatności, moc grupy w indywidualnościach. I wreszcie, spróbujemy "być dźwiękiem", oddziaływać na przestrzeń w sposób twórczy poszukując jednocześnie miejsc gdzie rodzi się dźwięk i poczucie wspólnoty.

Warsztaty poprowadzą wspólnie Dominika Grenda i Marek Kurkiewicz. Artyści Teatru 3.5

Dla kogo?

Dla kobiet pełnoletnich z doświadczeniem przemocy, mieszkających w Gdańsku.
Od uczestniczek nie jest wymagane żadne doświadczenie teatralne ani muzyczne!

Kiedy? 7-8 października 2023 r. (sobota-niedziela)
Godziny: sobota, 7 października: 10:00 18:00; niedziela, 8 października, 10:00-18:00; (wraz z przerwami)

Gdzie: miejsce warsztatu zostanie podane osobom zakwalifikowanym
Liczba miejsc: 20 osób
Osoby prowadzące: Dominika Grenda i Marek Kurkiewicz
Udział bezpłatny
Ciepłe posiłki będą zapewnione (w czasie przerwy obiadowej)

Co ze sobą zabrać?
Ubrać luźny, niekrępujący ruchów strój (będzie trochę ćwiczeń), stonowany kolorystycznie.

Zapisy: formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/6vJEEjFd78dWBdaa7
Na zgłoszenia czekamy do 28 września! Decyduje kolejność zgłoszeń. Tylko osoby zakwalifikowane otrzymają informację zwrotną na adres e-mail.
Uwaga! Warsztaty teatralno-pieśniarskie są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Warsztaty dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu Sięgnij po MOC.

Prowadzący warsztaty:

Dominika Domela Grenda
, współlider i aktor Teatru 3.5, absolwentka Południowo Bałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego, wieloletni instruktor i animator teatralny, filolog polski, filmoznawca i pedagog terapeuta. Współpracowała z Teatrem Snów i Teatrem Węgajty oraz Teatrem Ted Nadech a Let z Czech. Prócz działalności teatralnej, zajmuje się działalnością społeczną i kulturalną w ramach Wytwórni Kultury BO-TAK, którą wraz z Markiem Kurkiewiczem założyła w 2015 roku. Od niedawna pracuje także jako kierowniczka w Centrum Wsparcia Rodziny w Dzierzgoniu.

Marek Kurkiewicz, aktor, reżyser, animator i aktywista kultury. W latach 2001- 2012 był jednym z czołowych artystów trójmiejskiego Teatru Snów, grając w tym czasie role we wszystkich spektaklach tego teatru. Później w 2012 roku, przeniósł działalność artystyczną do Sztumu a zaraz potem do Dzierzgonia w woj. pomorskim zakładając tam Teatr 3.5, gdzie do dnia dzisiejszego tworzy autorskie spektakle. Współpracując z Teatrem Węgajty. W ramach Innej Szkoły Teatralnej tegoż teatru grał w przedstawieniach: Czujność i Przesilenia, a w samym zespole Teatru Węgajty gra rolę w spektaklu Iwona Poślubiona wg W. Gombrowicza. Od 2016 współpracuje także z poznańskim Teatrem Ósmego Dnia grając rolę w spektaklu pt. Arka, oraz z Teatrem Nikoli grając w spektaklu "Biedni Ludzie" wg F. Dostojewskiego. Inicjator i animator długofalowych przedsięwzięć związanych z edukacją kulturalną i upowszechnianiem kultury takich jak: Wytwórnia Kultury BO-TAK w Dzierzgoniu, Latający Dom Kultury, Niezły Cyrk, Teatr Ludzi-Budzi.

Doskonalił swoje umiejętności przede wszystkim pod pod okiem Zdzisława Górskiego, ale również u Zbigniewa Teo Spychalskiego i Elisabeth Albahaca , Ewy Benesz, oraz Erdmute i Wacława Sobaszków.
Jest autorem i reżyserem spektakli : Małe Oczy (2012), Przeniesienia (2012),Święto wody(2013) Imaginarium (2013), Tato!-Patrz! (2013), Inżynieria Marzeń (2014), Międzyczas (2014), Sztetl-Welt op1.(2015), Śnienia (2016), Sztetl-Welt op2. (2017),, We dwoje (2017), Sztetl -Welt op.3 (201, Cant Escape (2019), Ziemia jest Płaska Dzbanie! (2019), Sztetl-Welt op4. Widok na Lesbos/ Kwarantanna, "Lokomotywą" (2023). Za znaczący wkład w pracę na rzecz poszanowania i obrony praw człowieka, w roku 2018 Marek Kurkiewicz był nominowany do międzynarodowej nagrody "Złotego Gołębia ONZ"

Teatr 3.5 (Dzierzgoń woj. pomorskie) tworzy głównie spektakle plenerowe i uliczne, czasami jednak korzysta z tradycyjnych zamkniętych przestrzeni. Przedstawienia Teatru 3.5 skupiają się na plastyce i wyrazistości oprawy wizualnej, operują językiem metaforycznym, ich podstawą są improwizacje ruchowe. Twórcy opierają się teatralnym schematom i ramom, przedstawienia Teatru mają charakter eksperymentalny, przekraczający, a w warstwie tematycznej społecznie zaangażowany.

Teatr 3.5 debiutował w 2012 roku etiudą Małe oczy. Początkowo zespół składał się głównie z dzierzgońskiej młodzieży, z czasem jednak do Teatru 3.5 zaczęły dołączać osoby z innych miast i teatrów, a zespół w dużym stopniu się sprofesjonalizował. Kolejne zrealizowane przez zespół spektakle to plener i ulica), Przeniesienia, Święto wody, Przechadzka, Imaginarium, Tato!-Patrz, Inżynieria marzeń, Sztetl-Welt op.1, Sztetl-Welt op. 2, We dwoje, Sztetl-Welt op3., Cant escape, Sztetl-Welt op4 Z widokiem na Lesbos oraz monodram Międzyczas; (scena) Śnienia, Ziemia jest płaska. Dzbanie, oraz monodramy : Linia po której idę. Brat oraz Pion(ier)ki. W 2015 roku Teatr zainicjował powstanie Wytwórni Kultury Bo-Tak, której celem jest skupianie ludzi teatru i kultury oraz prowadzenie działań twórczych i edukacyjnych oraz szeroko pojęta praca animatorów kultury wobec społeczności zagrożonych wykluczeniem.

Opinie

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?