• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztat techniki i improwizacji tanecznej z Anną Krysiak i Anną Haracz

w każdą środę (do 21.12), godz. 18:00

Gdańsk Osowa,
Wstęp wolny
W dniach 23-24 maja Klub Żak zaprasza na warsztaty z techniki tańca współczesnego (prowadzenie: Anna Krysiak) i warsztaty improwizacji tanecznej z muzyką na żywo (prowadzenie: Anna Haracz, muzyka: Tomasz Antonowicz).

O warsztatach:
godz. 10:00-12:00
Technika tańca współczesnego - Anna Maria Krysiak
Warsztat oparty o wieloletnie doświadczenie pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka; z wykorzystaniem rożnych impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń czyli balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem ) i współdziałania z siłą grawitacji.

godz. 12:30-14:30
Improwizacja taneczna z muzyką na żywo - Anna Haracz, Tomasz Antonowicz
Warsztat opiera się na uwrażliwianiu ciała poprzez wyeliminowanie zmysłu wzroku. Dzięki bliskiej pracy z partnerem poszerzone zostaje pole doświadczeń wewnętrznych, oraz uzyskiwane są nowe drogi odczuwania świata zewnętrznego. Indywidualne drogi powstawania choreografii można odnaleźć poprzez tworzenie tzw. struktur scenicznych i choreograficznych. Głównym celem w tego rodzaju pracy jest poszerzenie świadomości siebie, partnera i widza.

O artystach:
Anna Krysiak - tancerka, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2004 była tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, Swarthmore College w Pensylwanii(USA), University Salt Lake City w Utah, Mary University w Winona (Minnesota) i University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Tańczyła w choreografiach Anny Sokolov, Melissy Monteros, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Conrada Drzewieckiego, Poula Claydena(DV8), Marka Haima oraz innych choreografów współpracujących z ŚTT. Brała udział w projekcie Battery Dance Company w Nowym Jorku do muzyki na żywo z Cracow Klezmer Band. W 2000 roku otrzymała Medal im. Karola Szymanowskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2006-2008 pracowała w Theatre Junction w Calgary w Kanadzie oraz brała udział w operze K. Szymanowskiego pt."Król Roger" w reż. Mariusza Trelińskiego.

Anna Haracz - tancerka, tancerka, choreograf, współzałożycielka i kierownik artystyczny teatru KINO VARIATINO ( Zał. 1998r.) Z teatrem Kino Variatino realizuje własne choreografie prezentowane są na trójmiejskiej scenie offowej, oraz a festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce ( Kalisz, Lublin, Kraków, Warszawa), oraz zagranicą ( Odessa, Estonia, Rosja). Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec, oraz rocznego studium pantomimy prowadzonego przez Marka Oleksego. Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg. metody Iyengara w stopniu Intorductory II. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną. Anna Haracz brała udział w projekcie społecznym Risy Jarosław, organizowanym i prezentowanym na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Uczestniczyła w warsztatach dla młodych choreografów , zorganizowanych przez Polli Tallu Art. Center w Estonii, oraz Academy of Dance w Odessie, oraz Movement on the EDGE w Bukareszcie 2002. Swoje taneczne umiejętności prezentowała na Międzynarodowym Festiwalu Nowego Tańca ,,Konfrontacje" w Pradze, brała także udział w spektaklu reżyserii Leszka Bzdyla "120/80" ,oraz w projekcie ,,Odys- SEAS" w ramach festiwalu "SEAS" (polska edycja) .

Tomasz Antonowicz - perkusjonalista - współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych. Uczestniczy w różnych projektach muzycznych począwszy od muzyki klubowej, poprzez poezje śpiewaną, reggae, jazz, muzykę improwizowaną, folk orientalny. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca i Muzyki Kino Variatino ilustrując muzycznie taniec współczesny we wspólnie wyreżyserowanych przedstawieniach. Współzałożyciel stowarzyszenia artystycznego MamNaMyśli, mającego na celu tworzenie i promowanie szeroko pojętej sztuki... człowiek Gwiazd i Drzew.

Opinie

Sprawdź się

Skąd wzięła się nazwa Babi Dół w Gdyni?