stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Tydzień Chorwacki w GTS: TEATR DLA LUDZI - spotkanie

Wydarzenie w ramach

TEATR DLA LUDZI | spotkanie | Tydzień Chorwacki

Po czytaniu performatywnym sztuki Tomislava Zajca "To czego brakuje", w reżyserii Piotra Biedronia, odbędzie się spotkanie z artystami oraz prof. Snježaną Banović - reżyserką teatralną, pisarką i stałym profesorem Wydziału Produkcji Akademii Sztuk Dramatycznych w Zagrzebiu.

Spotkanie związane będzie z książką prof. Banović "Theatre for People" (Teatr dla Ludzi), podtytuł: Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu od 1945 do 1955 - od socrealizmu do samorządności. Jest to pierwsza książka w historii chorwackich badań nad teatrem, która opisuje pozycję Chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu w kontekście nowej polityki kulturalnej Chorwacji i konsekwencji różnych wpływów i zmian w społeczeństwie dla centralnego teatru chorwackiego w pierwszej dekadzie po II Wojnie Światowej. Książka opisuje mnóstwo nieznanych wcześniej faktów, rzucając nowe światło na wydarzenia pozornie znane. Spotkanie przybliży współczesną sytuację chorwackiego teatru.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?

 

Najczęściej czytane