stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Tydzień Chorwacki w GTS: ANTOLOGIA WSPÓŁCZESNEGO DRAMATU CHORWACKIEGO - prezentacja i dyskusja z twórcami

Wydarzenie w ramach

ANTOLOGIA WSPÓŁCZESNEGO DRAMATU CHORWACKIEGO | prezentacja i dyskusja z twórcami | Tydzień Chorwacki

Po czytaniu performatywnym sztuki Niny Mitrović "Spotkanie", w reżyserii Macieja Konopińskiego, odbędzie się spotkanie z artystami oraz autorką sztuki, a także specjalistami w zakresie chorwackiego dramatu.

Spotkanie związane jest z powstającą właśnie Antologią Współczesnego Dramatu Chorwackiego, przygotowywaną przez Uniwersytet Warszawski i wydawnictwo DISPUT. Antologia prezentuje sześć dramatów napisanych na przełomie XX i XXI wieku przez sześciu wybitnych dramaturgów - Mate Matišić ("Anioły Babilonu"), Ninę Mitrović ("Spotkanie"), Ivana Sajko ("Europa"), Tena Štivičić ("Trzy zimy"), Ivana Vidić ("Ktoś inny") i Tomislava Zajca ("To, czego brakuje"). Pozycja zawiera też informacje bibliograficzne o twórcach oraz esej o dramaturgii z różnych punktów widzenia - teorii literatury, studiów teatralnych i reżyserów.

W spotkaniu udział wezmą: prof. Boris Senker (Instytut Komparatystyki, Uniwersytet w Zagrzebiu), Nina Mitrović (autorka), Tena Štivičić (autorka), prof. Patrycjusz Pajak Dyrektor Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW), Tomislav Zajec, Kristian Novak (autor), Dora Ruždjak Podolski (reżyser).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?

 

Najczęściej czytane