• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

To nie jest magazyn - oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Jakie cenne obiekty kryją się w Muzeum Miasta Gdyni? Ile mamy obrazów? Skąd te wszystkie obiekty się wzięły? Jak dbamy o muzealia? Na oprowadzaniu kuratorka Katarzyna Gec-Leśniak przybliży koncepcję najnowszej wystawy w Muzeum Miasta Gdyni zatytułowanej To nie jest magazyn.

8 czerwca - 3 listopada 2024

bilety 25 zł
ulgowy 18 zł

22 czerwca 2024 - 9 lutego 2025, godz. 18:00

bilety 15 zł
ulgowy 7 zł
Ponad pół tysiąca obiektów zgromadzonych, usystematyzowanych i pogrupowanych na przestrzeni około 200 m2 nasuwa skojarzenie pierwszych muzeów czyli gabinetów osobliwości nazywanych Kunstkamerami. Jakie osobliwości skrywa gdyńskie muzeum, ile obrazów znalazło się na ekspozycji, które dzieła sztuki ujrzały pierwszy raz światło dzienne?

Wystawa jest dobrym powodem aby opowiedzieć o historii zarówno samego muzeum jak i muzealiów. Obrazy, grafiki, tkaniny, rzeźby, modele, a także dizajn to różne media poprzez które artyści i projektanci wyrażali wizje świata i własne ja. Na oprowadzaniu kuratorka wystawy wyjaśni jakie zadania i wyzwania stoją przed muzealnikami, opiekunami zbiorów, jak powinno się dbać o obiekty a także w jaki sposób zachować porządek, żeby nie zgubić muzealiów we własnym muzeum.

Termin: 23.06.2024 r., godz. 14:00
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie oraz na www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Katarzyna Gec Leśniak / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 30 osób

Opinie

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywał się w: