• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Royal Moscow Ballet - Jezioro Łabędzie (1 opinia)

"Jeziora łabędziego" w wykonaniu The Royal Moscow Ballet nigdy dość! Dla wszystkich miłośników jednego z najlepszych zespołów baletowych na świecie mamy dobrą wiadomość: ponadczasowy spektakl będzie można zobaczyć w Polsce po raz kolejny. W Gdyni "Jezioro Łabędzie" zobaczymy 9 listopada!

Relacja z imprezy

The Royal Moscow Ballet przyjedzie do Polski po raz trzeci! Zeszłoroczna trasa była znacznie dłuższa niż poprzednia i cieszyła się niebywałym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że "Jezioro łabędzie" wystawiane w Polsce, popularnością dorównuje największym gwiazdom światowych scen! Ponadczasową historię o Zygfrydzie i Odetcie obejrzało ponad 18 tysięcy osób.- Wobec tak oszałamiającej kariery The Royal Moscow Ballet w Polsce, nie mogliśmy przejść obojętnie. Jesteśmy pewni, że kolejne przedstawienia w przyszłym roku będą się cieszyły nie mniejszą popularnością. Na życzenie wielu osób z północno-wschodniej Polski udało nam się zakontraktować spektakl w sercu Mazur - Ostródzie - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem tournée The Royal Moscow Ballet po Polsce.

"Jezioro łabędzie" to klasyczny balet w czterech aktach. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski, z kolei libretto napisali: Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Autorami choreografii, która okazała się być przebojem po dziś dzień są Marius Petipa i Lew Iwanow. Prapremiera legendarnego "Jeziora łabędziego" odbyła się w moskiewskim Teatrze Bolszoj 4 marca 1877 roku.

The Royal Moscow Ballet to jeden z najlepszych rosyjskich baletów klasycznych. Wielu jego tancerzy ukończyło prestiżowe szkoły baletowe w Rosji, niektórzy tańczyli nawet w osławionym Teatrze Bolszoj. Dzisiaj zespołem kieruje Anatoly Emelianov - dyrektor generalny i choreograf, a także rycerz Orderu Diagilewa, oznaczony "Za wkład dla kultury rosyjskiej". W repertuarze zespołu znajdują się najważniejsze przedstawienia klasyczne: "Jezioro łabędzie", "Dziadek do orzechów""Don Kichot", "Kopciuszek", "Śpiąca Królewna", "Giselle", "Królewna Śnieżka" czy "Romeo i Julia", a także choreografie współczesne. Wszędzie, gdzie The Royal Moscow Ballet występuje, a objeżdża ze swymi spektaklami cały świat, zbiera zasłużone brawa.

"Jezioro łabędzie" jest najważniejszym przedstawieniem w katalogu moskiewskich tancerzy, nic więc dziwnego, że sceniczną choreografię opanowali do perfekcji. Polska publiczność doceniając ich profesjonalizm, szczerze pokochała mistrzów tańca klasycznego.

- Historia opowiada o miłości pomiędzy Odettą, a Zygfrydem. Nie brakuje w niej czarnego charakteru, wzruszeń i zwrotów akcji. To trzeba zobaczyć! Dzięki swojej uniwersalności i pięknu "Jezioro łabędzie" od lat jest najchętniej oglądanym widowiskiem na świecie. Sztuka została adaptowana i opisywana w nowoczesnych formach artystycznych. Temat spektaklu pojawia się także w wielu filmach, np.: "Jak być kochaną", "Księżniczka Tutu", "Pożegnalny walc", "Nigdy nie mów żegnaj", "Anna Karenina", a nawet w "Harrym Potterze" - dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Opinie (1) 8 zablokowanych

  • No pięknie

    Nie wywiązaliście się Państwo z zasad konkursu i zablokowaliście wszystkie kulturalne wypowiedzi krytykujące takie postępowanie. Wstyd.

    • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?