• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum

Zapraszamy na wystawę fotografii Andrzeja Ziółkowskiego "The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum" oraz wydany wcześniej album pod tym samym tytułem są niezwykłą opowieścią o duchowości i uniwersalnym poszukiwaniu sacrum w praktykach wyznawców siedmiu wielkich religii.

27 lipca - 30 września 2024, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

5 stycznia 2023 - 31 grudnia 2024, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Fotografie i teksty obrazujące duchowość różnych tradycji są zapisem podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Wystawa towarzyszy Dialogom Świętojańskim, współorganizowanym przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Andrzej Ziółkowski | Urodził się w Gdyni (1954), w latach 70. studiował elektronikę w Gdańsku. W 1986 roku wyemigrował z rodziną do Niemiec, następnie do Singapuru, gdzie przez 20 lat pracując w międzynarodowym koncernie elektronicznym, zbierał doświadczenia zawodowe w regionie Azji południowo-wschodniej, Japonii, Korei Południowej i Chin. Od 2005 roku oddaje się pasji fotografowania. Od dziesięciu lat przemierzał kraje Azji południowo-wschodniej, Indie, Nepal i Tybet, starając się uchwycić w fotografii uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność.

W 2021 roku ukazał się jego pierwszy album "The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum", pod patronatem honorowym prezydentów Gdańska i Gdyni - Aleksandry Dulkiewicz i Wojciecha Szczurka. Albumowi towarzyszy wystawa pod tym samym tytułem, która przez ostatnie osiem miesięcy była prezentowana w wielu renomowanych galeriach fotograficznych i przestrzeniach miejskich w całej Polsce. W zamierzeniu autora - zarówno album, jak i wystawa - mają przybliżać polskiemu odbiorcy wyznawców innych religii, szerzyć szacunku i budować podziw dla Innego.

Opinie

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?