• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacer po wystawie stocznia

Wystawa Stocznia nie dokumentuje historii przemysłu czy innowacji technologicznych. Za przewodnika nie ma też kalendarza, w centrum opowieści jest człowiek. Prezentowane są fakty mniej znane, niekiedy przemilczane, a nawet wstydliwe zapraszamy na spacer z przewodnikiem, to pasjonująca historia.

11 kwietnia - 31 maja 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny
lip 12-14

piątek - niedziela, godz. 14:00

Gdańsk,
bilety 120 zł
Kup bilet
Na 470 metrach kw. sali wystaw czasowych wybudowano stocznię ze stali i blachy, czyli materiałów, jakie królowały w stoczni. Zwiedzający w trakcie oglądania ekspozycji przechodzi trasę od bramy przez burtę statku w doku i dźwigi aż po pochylnie.

W roli przewodnika wystąpi dr Magdalena Staręga - historyczka sztuki, która na co dzień zajmuje się w ECS dziedzictwem kulturowym Stoczni Gdańskiej, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego, kuratorka merytoryczna wystawy Stocznia.

Zilustrowano ponad 150 lat dziejów miasta od połowy XIX wieku, kiedy powstała pierwsza stocznia państwa pruskiego w Gdańsku, poprzez historię dwóch wojen światowych, Stoczni Gdańskiej w czasach komunizmu, aż do współczesności. Jednocześnie wystawa opowiada z perspektywy doświadczenia przemysłu stoczniowego w Gdańsku polityczną, społeczną i kulturową historię Polski i Europy.

Narracja wystawy świadomie odchodzi od modelu chronologicznego. Kuratorzy wybrali najważniejsze zjawiska odnoszące się do historii stoczniowej w Gdańsku. Wchodzą one ze sobą w rozmaite relacje, budują sieć wzajemnych powiązań.

To pasjonująca historia.
/ spacer adresowany jest do wszystkich osób powyżej 16 roku życia
/ bilet kosztuje tylko 10 zł
/ spotykamy się przy kasach biletowych ECS (parter)
/ oprowadzanie potrwa ok. 7590 minut

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Kontakt
  58 772-41-12
/ bilet kosztuje tylko 10 zł
/ www.bilet.ecs.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?