• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Szwedki idące pod prąd swoim czasom

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Nordic Talking Festival, którego partnerem ponownie został Uniwersytet WSB Merito Gdynia!

paź 4

środa, godz. 19:00 - 20:00

Wstęp wolny
Nordic Talking to całoroczny projekt skupiający miłośników kultur krajów nordyckich. To forum wymiany myśli, wspólnych wartości i kontaktów, a jego najważniejszym punktem jest Nordic Talking Festival - dni skandynawskiego święta! Tym razem tematem przewodnim jest "Kobieta" w kontekście historycznym i współczesnym.

Drugiego dnia festiwalu dr Maciej Zborowski, Dziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego Uniwersytetu WSB Merito Gdynia, poprowadzi wyjątkowy wykład pt.

Nie tylko Astrid Lindgren: Szwedki idące pod prąd swoim czasom.


Będzie to niezwykła okazja, by poznać historie niezależnych, inspirujących kobiet, które miały odwagę kroczyć pod prąd i zmieniać świat. Poznamy Szwedki, żyjące zarówno w dawnych czasach, jak i współcześnie, które nie bały się rzucać wyzwań realiom, w jakim przyszło im się urodzić - nie godziły się na zastany świat i skutecznie zmieniały go na lepsze. Astrid Lindgren nie była bynajmniej jedyną szwedzką buntowniczką.

Zapisz sobie datę w kalendarzu:
Kiedy? sobota, 10.06.2023 r., godz. 12:00
Gdzie? Konsulat Kultury w Gdyni

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale zachęcamy do rezerwacji darmowych wejściówek na poszczególne wydarzenia, aby zagwarantować sobie miejsce.

Więcej informacji: https://nordic-talking.pl/
Dołącz do nas na Nordic Talking Festival i zanurz się w fascynującym świecie kultur nordyckich!

Opinie

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?