• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Symphonica (5 opinii)

Widowisko multimedialne z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej (ex Lombard). Pierwsze w Polsce widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish.

Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści* występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci najbardziej prestiżowego polskiego talent show "The Voice of Poland": Damian Ukeje, Monika Pilarczyk. Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran niezwykle charyzmatycznej Sylwii Lorens. Bardzo charakterystyczna jest też "diaboliczna" kreacja krakowskiego aktora Karola Śmiałka. Całości dopełnia Agata Glenc - solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici. Orkiestrę Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Soliści:
Gość specjalny: Małgorzata Ostrowska (Lombard) - określana jest "ikoną polskiego rocka lat 80'tych" i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status "Złotej Płyty", a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. "Szklana pogoda", "Droga Pani Telewizji", "Taniec pingwina na szkle", "Mister of America", "Znowu radio", "Mam dość" czy "Meluzyna"). Koncerty jazzowe na Festiwalu "Jazz Jamboree", rola Królowej Aby w filmie "Podróże Pana Kleksa", rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery "JezusChrystus Superstar", a później tytułowa rola w musicalu "Pocałunek Kobiety-Pająka" to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.

Sylwia Lorens - znakomita sopranistka, znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską czy Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych. Koncertowała z większością najlepszych polskich artystów operowych. Artystka w repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Monika Pilarczyk - charyzmatyczna wokalista, obdarzona nieprzeciętną barwą głosu. Przez kilka lat współtworzyła zespół Fun-Fire, gdzie była autorką wszystkich tekstów. Wraz z zespołem wzięła udział w wielu festiwalach. W grudniu 2012 r. wraz z zespołem otrzymała II nagrodę w koncercie finałowym Rockowych Andrzejek w Kostrzyniu. W czerwcu 2013 r. wystąpiła w Super Debiutach z Marylą Rodowicz w ramach 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013. Artystka jest znana również z udziału w IV edycji programu "Mam Talent".

Mateusz Ziółko - zwycięzca "The Voice Of Poland". Artysta z niezwykłym głosem i charyzmatyczną osobowością. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat od nauki gry na pianinie. Mając 15 lat założył swój pierwszy zespół "De Vils". Szerokiej publiczności zaprezentował się w programach "Mam Talent" i "Must Be The Music - Tylko Muzyka" oraz w wielu prestiżowych projektach, m.in.: "Michael Jackson Symfonicznie". Prócz śpiewu zajmuje się komponowaniem piosenek i pisaniem tekstów.

Karol Śmiałek - gra na akordeonie, gitarze, pianinie. Tańczył w formacji tańców latynoamerykańskich w klubie tańca CMG w Radomiu, która kilkakrotnie zdobywała tytuł mistrza Polski i reprezentował kraj na arenie międzynarodowej. W 2004 r. ukończył krakowskie PWST na wydziale dramatycznym i wokalno-estradowym. Skomponował muzykę m.in. do spektakli: "Zima pod stołem", "Stefcia Ćwiek w szponach życia", "Krople wody na rozpalonych kamieniach", "Maly Eyolf", "Henryk Ibsen" czy "Kaszel Umarlaka". Od 2012 roku koncertuje gościnnie z zespołem Acoustic Acrobats. Współpracuje również z Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Barakah, Teatrem Słowackiego, Teatrem Stu oraz Teatrem Nowym w Łodzi.

Ernest Staniaszek - student Realizacji Dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Wokalista, autor tekstów i muzyki. Samouk, który nauczył się śpiewać słuchając własnych idoli. Nie zna nut, aczkolwiek nie przeszkadza mu to w tworzeniu muzyki. Gra na harmonijce i gitarze elektrycznej. Współtworzy teksty i muzykę, czego dowodem jest materiał jaki powstał wraz z zespołem Amnezja, w którym występował od 14 roku życia przez 11 lat, Ultima i Eleanore Krieger, najnowszy twór, którego jest współzałożycielem wraz z wieloletnim przyjacielem Wojtkiem Baranowskim. Zdeterminowany, uparcie dążący do realizacji założonych celów. Na scenie czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie, to muzyka ukazuje jego prawdziwy charakter i wrażliwość.

Damian Ukeje - jego matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry's Hole Band. W 2009 roku wziął udział w "Szansie na sukces". Ten program zobaczyli muzycy szczecińskiego zespołu Fat Belly Family i dzięki temu Damian został ich wokalistą. Jesienią 2011 roku został zwycięzcą I edycji "The Voice Of Poland". Główną nagrodą w telewizyjnym widowisku był tytuł najlepszego głosu w Polsce oraz kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. 5 lutego 2013 roku miała miejsce premiera pierwszej płyty artysty pt. Ukeje. W lutym 2014 roku Damian został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii "Debiut roku".

Mikołaj Blajda - pomysłodawca, dyrektor artystyczny projektu, autor scenariusza oraz aranżacji muzycznych. Artysta współpracował m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem i Zbigniewem Wodeckim. Koncertował m.in. z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Pomorskiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpackiej oraz Radiową Orkiestrą Symfoniczną. Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną i filmową. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

Taniec: Agata Glenc
Wizualizacje: Szymon Kamykowski
Kostiumy: Joanna Jaśko

Poniżej pełna lista utworów:*
1. Metallica ONE
2. Metallica UNFORGIVEN
3. Metallica NOTHING ELSE MATTERS
4. Metallica ENTER SANDMAN
5. Metallica WHISKEY IN THE JAR
6. Nirvana SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
7. Nirvana IN BLOOM
8. Pearl Jam JEREMY
9. Pearl Jam EVEN FLOW
10. Sundgarden BLACK HOLE SUN
11. Nightwish THE PHANTOM OF THE OPERA
12. AC/DC HIGHWAY TO HELL
13. Europe THE FINAL COUNTDOWN
14. Faith no more I'M EASY
15. Steve Vai FOR THE LOVE OF GOD
16. Aerosmith I DONT WANNA MISS A THING (ARMAGEDDON)
17. Scorpions WIND OF CHANGE
18. Guns N' Roses SWEET CHILD O'MINE
19. Deep Purple SMOKE ON THE WATER

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w repertuarze oraz w obsadzie poszczególnych koncertów.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80-220 zł
Bilety w cenie 80-160 zł.
Uwaga! Bilety w cenie 220 zł (VIP): za okazaniem biletu w tej cenie koszulka z logo Symphonica w prezencie, do odbioru po koncercie przy stoliku organizatora.

Bilety na: www.filharmoniafutura.pl, ebilet, biletin, ticketpro, eventim, ticketportal oraz w kasach filharmonii, kontakt: +48 533 955 593.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • "Metallica WHISKEY IN THE JAR" (4)

  To nie jest utwór Metallici.

  • 6 0

  • ale wykonywana będzie wersja Metalliki. (1)

   THE PHANTOM OF THE OPERA też nie jest Nightwisha

   • 2 0

   • Wersja Metallici to wersja Metallici.

    Tu będzie inna wersja. Wersja Symphonicy. Zresztą tak samo żadnego utworu Faith No More nie ma tu w programie.

    • 0 0

  • taki szczególarz

   a nie zauważył, że i'm easy nie jest faith no more

   • 0 0

  • oczywiście jest to ich cover , a jest to kawałek Thin Lizzy

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?