• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Światowy tydzień książki

sie 22-25

czwartek - niedziela, godz. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
W ramach Światowego Tygodnia Książki w Empikach w największych miastach będą się odbywać spotkania autorskie z polskimi pisarzami - twórcami reprezentującymi różne gatunki i nurty literackie. Wśród gości Empików w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie można wymienić m.in. Monikę Szwaję, Jacka Hugo-Badera, Maxa Cegielskiego, Andrzeja Ziemiańskiego, Jacka Komudę, prof. Władysława Bartoszewskiego, Lecha Majewskiego.

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie w ramach Światowego Tygodnia Książki

KURS SZYBKIEGO CZYTANIA
16 kwietnia, godz. 13.00-16.00


JACEK KOMUDA
18 kwietnia, godz. 16.00


Jacek Komuda - zafascynowany historią Rzeczypospolitej szlacheckiej, autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński - małopolski szlachcic-awanturnik. Jacek Komuda jest również współautorem gry fabularnej "Dzikie Pola" oraz scenariusza do gier komputerowych "Wiedźmin" i "Earth 2160".

WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI
19 kwietnia, godz. 16.00


Spotkanie będzie poświęcone książce Władysława Bartoszewskiego "Pod prąd". Rozmowy Władysława Bartoszewskiego z Michałem Komarem są serią portretów osób, z którymi autor zetknął się w latach 40. i 50. W trudnym okresie pierwszych lat powojennych i stalinizmu życie tych niezwykłych ludzi było przykładem życia "pod prąd", byli oni wierni sobie i ponadczasowym wartościom. Z niektórymi z nich los połączył Bartoszewskiego na krótko, z innymi połączyły go wieloletnie przyjaźnie. Wspomnienia przetykane są anegdotami oraz zdjęciami z archiwów rodzinnych i uzupełnione notami biograficznymi. Życiorysy bohaterów i sam tytuł książki stanowią zarazem przesłanie do czytelników, że warto iść pod prąd rzeczywistości, z którą często trudno się zgodzić, a przede wszystkim należy być wiernym sobie i wartościom, takim jak godność, przyjaźń, lojalność, odpowiedzialność.

IRENEUSZ GĘBSKI
18 kwietnia, godz. 18.0
0

Podczas spotkania autor będzie opowiadał o swojej książce "Spowiedź Bezrobotnego" , która jest zapisem osiemnastu lat borykania się autora ze zjawiskiem bezrobocia, jego sukcesów i porażek. Ireneusz Gębski debiutował w 1982 roku w tygodniku "Dunajec", współpracował m.in. ze "Sztandarem Młodych", "Nową Wsią", "Tygodnikiem Robotniczym", "Twórczością Robotników", "Sexodramą" , "Bez przysłony", "Pracą i Życiem za Granicą". Wydał tomik opowiadań "Dyrektorzy", "Monolog małomównego mężczyzny" oraz zbiorek pt. "Myśli i fraszki magazyniera".

EWA LENARCZYK
19 kwietnia, godz. 18.00


Autorka zadebiutowała w styczniu 2010 roku ponadczasową powieścią "Zojda z Bieszczad". Na spotkaniu opowie nam o swoich najbliższych planach wydawniczych - książkach: "W poszukiwaniu szczęśliwego domu" oraz "Cnota dla Machu Picchu".

KRZYSZTOF BALIŃSKI
20 kwietnia, godz. 18.00


Celem książki Krzysztofa Balińskiego "Historia Króliczka Ana Usaski" jest wytworzenie u dziecka poznawczego stosunku do siebie i do świata. To dowcipna, radosna próba zaprezentowania, jak działa myślenie racjonalne, myślenie oparte na logicznym rozumowaniu, którym - jeśli nauczymy się nim posługiwać - możemy sobie pomóc w poznaniu i zdobywaniu wiedzy o świecie i sobie samym.

BUDDA I MIŁOŚĆ
21 kwietnia, godz. 18.00


Zgodnie z buddyjskim poglądem szczęśliwy i wzbogacający związek nie jest celem samym w sobie, lecz drogą pozwalającą osiągnąć pełen rozwój umysłu - Oświecenie. Autor opowiadając na czym polega ten stan, powiedział kiedyś: "to tak, jakbyśmy zakochali się w całym świecie, a cały świat zakochał się w nas..." Zapraszamy na prezentację książki Ole Nydahla "Budda i Miłość".

Opinie

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: