• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie z M. Dudkowskim wokół książki W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller"

Zapraszamy na premierę książki Michała Dudkowskiego pt. W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller wydanej przez Fundację Centrum Architektury.

lip 20

sobota, godz. 12:00

Sopot,
Wstęp wolny
wrz 4

środa, godz. 15:00

bilety 10 zł
To monografia jednego z pierwszych polskich modernistów, syna maszynisty kolejowego, który projektował dworce (m.in. w Gdyni) i domy związkowe kolejarzy, pierwszego prezesa i działacza SARP.
Michał Dudkowski jest architektem i historykiem architektury. Jego podejście jest więc podwójnie ciekawe nie tylko zbadał dokładnie życie i twórczość Millera, ale także w swojej własnej pracy projektowej zajmował się modernizacjami budynków tego architekta. Książka powstała na bazie doktoratu, który Michał Dudkowski obronił na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2021 roku.
Na uwagę zasługuje fakt, że autor przedstawia twórczość Millera na tle losów i dokonań całej generacji pierwszych polskich modernistów i pokazuje, jak architekci wykształceni jeszcze przed I wojną światową stawali się nowocześni. Dworzec kolejowy w Gdyni Romualda Millera z lat 1924-1928 był interesującym obiektem ilustrującym jeden z etapów tej drogi.
Spotkanie z poprowadzi Agnieszka Rasmus-Zgorzelska.

Opinie

Sprawdź się

Jaki spektakl był wystawiony specjalnie z okazji jubileuszu 25lecia festiwalu?