• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Adamem Łoną Zielińskim

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z Adamem Zielińskim, znanym szerszej publiczności jako Łona.

Rokrocznie 21 lutego organizowaliśmy w naszej Bibliotece Dyktando Sopockie, jednak w tym roku pandemia pokrzyżowała nam nieco plany i zmusiła nas do przerwy w organizacji ortograficznych zawodów. Nie martwcie się jednak, co się odwlecze, to nie uciecze!

W tym roku w Dzień Języka Ojczystego zapraszamy Was na spotkanie z Adamem Zielińskim, znanym szerszej publiczności jako Łona.

Łona jest szczecinianinem, raperem, producentem muzycznym, prawnikiem, a w 2017 roku został przez Radę Języka Polskiego uhonorowany tytułem Młodego Ambasadora Polszczyzny. W swoich utworach nadaje językowi status doskonałego tworzywa narracyjnego, korzystając z wielu jego funkcji.

Przygląda się zjawiskom językowym w polskim społeczeństwie, wytyka błędy i obśmiewa językowe niechlujstwo. Używane przez niego wyrazy są nie tylko nośnikiem myśli, ale same w sobie stanowią treść. Łona w utworach nie stroni od wulgaryzmów, czy kolokwializmów, zestawia ze sobą słowa różnych rejestrów polszczyzny.

Rozpaczliwie szukam sygnału, który pokazałby mi, że ludzkość jeszcze kiedyś sięgnie po znaki diakrytyczne. Język polski jest świetny i warto go w pełni używać - powiedział w jednym z wywiadów.

Na spotkanie z raperem zapraszamy 21 lutego o 18:00 przed ekrany, transmisja na fanpageu Sopoteki.
Rozmowę poprowadzi Joanna Borowik-Hołubowicz.

Opinie

Sprawdź się

Na dachu którego teatru w sezonie letnim możemy oglądać filmy na wielkim ekranie?