• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie podróżnicze: Ameryka Południowa - Tony Kososki

Zapraszamy na cykl spotkań podróżniczych w Elephant w Gdańsku. 

sty 31

wtorek, godz. 17:30 - 20:00

Gdańsk, Menonitów 2A
bilety 50 zł
przedsprzedaż 20 zł
wyprzedane
Tony Kososki
Autor książek "Nie każdy Brazylijczyk Tańczy Sambę" oraz "Widzieć Więcej"
Podczas naszego pierwszego spotkania, Tony zabierze Państwa do Brazylii, którą razem z nim będziecie odkrywać kroczek po kroczku, tak jakbyście znaleźlI się tam razem z prelegentem, do tego po raz pierwszy. Pozwoli to Państwu zrozumieć jakie trudności towarzyszyły każdej, wydawałoby się prostej decyzji jak m.in. "lecę do Brazylii", idę do faveli, łapię pierwszego stopa.

Będziemy rozmawiać o podróży po Ameryce Południowej, gdzie łącznie spędził 16 miesięcy i przejechał blisko 30 000 kilometrów autostopem przez Brazylię, Boliwię, Peru, Ekwador, Kolumbię i Wenezuelę.
Podczas spotkania do nabycia będą książki wraz z autografem oraz imienną dedykacją.

WSTĘP OD AUTORA
Wszystko się zaczęło w 2012 roku, kiedy Prelegent wyjechał na wymianę studencką na półwysep iberyjski. Co początkowo miało trwać pół roku stało się drogą przez całe lata 20. Narzędziem, które posłużyło do wykucia tej drogi stał się autostop, smarem, który utrzymywał narzędzie w dobrym stanie była ciekawość świata. Ciekawość, która zakorzeniona była w nim od dziecka, a swoje ujście znalazła dopiero na studiach, kiedy przypadkiem, na siłowni, dowiedział się od kolegi z ławki w liceum o możliwości wyjazdu na zagraniczną wymianę. Początkowo najbardziej kusiła Hiszpania, ostatecznie wylądował w Portugalii, która za sprawą fantastycznch ludzi stała się trampoliną w kierunku Brazylii, gdzie w 2014 roku w przepięknym Rio de Janeiro pracował jako wolontariusz FIFA podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Podobnie jak ze studiami ten wyjazd miał trwać dużo krócej - bo zaledwie 2 miesiące. No i jak zwykle (na szczęście) nie wyszło. Cała podróż wyszła spod kontroli Brazylii i po 5,5 tysiącach km przejechanych od Sao Paulo do Corumby w stanie Mato Grosso do Sul, skończyła się po 16 miesiącach w stolcy Kolumbii z licznikiem przemnożonym razy 5.
Prelegent nie ukrywa, że ta wyprawa wykręciła ścieżkę życia którą zmierzał o kilkadziesiąt stopni, jednocześnie pozostawiła po sobie doświadczenie, które próbuje ujarzmić od dobrych kilku lat.Swoje przygody spisał w ciepło przyjętych książkach: "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę" oraz "Widzieć więcej" wydanych przez wydawnictwo MUZA S.A. zaledwie 4 lata od pamiętnego wyjazdu na studia.

Podczas naszego pierwszego spotkania Tony zabierze Państwa do Brazylii, którą razem z nim będziecie odkrywać kroczek po kroczku, tak jakbyście znaleźl się tam razem z prelegentem, do tego po raz pierwszy. Pozwoli to Państwu zrozumieć jakie trudności towarzyszyły każdej, wydawałoby się prostej decyzji jak m.in. "lecę do Brazylii", idę do faveli, łapię pierwszego stopa.
https://www.facebook.com/AutostopemNWD/
https://vailacara.wordpress.com/

WSTĘP DARMOWY
Zarezerwuj stolik telefonicznie lub przez email!
 513 434 391
 58 305 13 55
 rezerwacja@elephantclub.pl
 Długi Targ 41/42, Gdańsk

Opinie

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?