• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sport na walorach pocztowych

Zapraszamy do Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku na wystawę filatelistyczną - SPORT NA WALORACH POCZTOWYCH, która potrwa od 25 lipca do 3 sierpnia 2012 roku.

9 kwietnia - 21 czerwca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

27 września - 10 października 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa towarzyszy ekspozycji CITIUS, ALTIUS, FORTIUS w Ratuszu Głównego Miasta.

Godziny otwarcia wystawy:
poniedziałek: 11.00 - 15.00 dzień wolnego wstępu (do zwiedzania udostępnione są jedynie wystawy stałe Muzeum Poczty Polskiej)
wtorek - sobota: 10.00-18.00 (kasa czynna do godz. 17:30)
niedziela: 11:00-18:00 (kasa czynna do godz. 17:30)

Olimpiada tuż, tuż, sportowych akcentów nie może więc zabraknąć w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, oddział MHMG zaprasza na wystawę znaczków poświęconych wszystkim olimpijskim dyscyplinom.

Dyscypliny letnie, indywidualne i zbiorowe (lekka atletyka-, wszystkie jej odmiany: biegi, rzuty, skoki), łucznictwo, kajakarstwo, koszykówka, dyscypliny zimowe- narciarstwo, hokej, sport motorowy. A to nie wszystko. By podgrzać sportowe emocje muzeum prezentuje także pełne zbiory, czyli:

- Igrzyska Olimpijskie w Atenach
- Igrzyska Olimpijskie w Pekinie
- zbiór kart pod tytułem "Polska na Olimpjadę"
- zbiór kart "Przetrwać z honorem... sport i duch olimpijski w niemieckich obozach dla jeńców wojennych"
- zbiór kart "Poczta Polska w służbie sportu 1924-1939"
- zbiór kart "Narciarskie Mistrzostwa sportowe świata Fis "Zakopane 1939".

Walory pocztowe nie tylko towarzyszą wszystkim formom aktywności ludzkiej, także sportowi i ruchowi sportowemu, lecz przede wszystkim go dokumentują i nobilitują. Pokazywane w Muzeum Poczty Polskiej eksponaty ukazują sens i sposoby rywalizacji sportowej na przykładzie wybranych dyscyplin i konkurencji sportowych. Pokazują także historię igrzysk olimpijskich, ruchu olimpijskiego, zwycięzców olimpijskich oraz fenomen, jakim było uprawianie sportu w niemieckich obozach dla polskich jeńców wojennych w czasie II wojny światowej.

Na wystawie znaleźć można eksponaty Romana Babuta z Warszawy, Henryka Dembskiego z Ostrzeszowa oraz eksponaty młodzieżowe Wojciecha Chmielaka z Tczewa, Weroniki Krajcer i Magdaleny Pietrzyckiej z Koszalina.

Opinie

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?

 

Najczęściej czytane