• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Michał Ostrogórski wystawa malarstwa

Zapraszamy w dniach 27 września - 10 października 2024 roku do galerii Triada na pierwszą wystawę malarstwa tego artysty.

 
Michał Ostrogórski to współczesny polski malarz. Artystyczna odyseja Ostrogórskiego rozpoczęła się w Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, gdzie doskonalił swoje umiejętności w zakresie fotografii artystycznej. To tu zaczęła rozwijać się jego fascynacja estetyką wizualną, która dała podwaliny pod przyszłe działania artystyczne. Szkoła zapewniła mu solidne podstawy w zakresie sztuki, rozwijając jego wrodzony talent i rozbudzając w nim ciekawość nieograniczonego świata artystycznej ekspresji.

Po ukończeniu szkoły średniej Ostrogórski rozpoczął kolejny etap swojej artystycznej podróży, podejmując studia na kierunku Malarstwo i Grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Te lata formalnej edukacji nie tylko udoskonaliły jego biegłość techniczną, ale także zaszczepiły w nim głębokie uznanie dla procesu twórczego. Tutaj zgłębiał malarstwo i grafikę, nieustannie przesuwając swoje granice i eksperymentując z mnóstwem technik artystycznych. Czas spędzony w akademii był tyglem jego artystycznej ewolucji, tworząc atmosferę poszukiwań i samopoznania.

Po pomyślnym ukończeniu studiów Ostrogórski wkroczył w świat projektowania graficznego. Kariera projektanta graficznego pozwoliła mu przełożyć swoją artystyczną wrażliwość na praktyczne zastosowania. Specjalizując się w tworzeniu skomplikowanych kompozycji graficznych, projektowaniu materiałów reklamowych i ilustrowaniu koncepcji, jego prace wykazały płynne połączenie artyzmu i funkcjonalności. Biegłość w grafice komputerowej umożliwiła mu wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii, zapewniając mu przewagę innowacyjną w swojej dziedzinie.

Artystyczna dusza Michała Ostrogórskiego pragnęła jednak więcej. Przez lata starał się wydobyć na światło dzienne swoją wyjątkową wizję artystyczną, pragnąc wyjść poza ramy studia i odkryć nowe ścieżki ekspresji. Jego artystyczne inspiracje często czerpały z otaczającego go świata, oddając istotę ludzkich emocji i przeżyć. Poprzez swoje dzieła starał się przekazać swoją charakterystyczną perspektywę, zachęcając widzów do wyruszenia w podróż pełną introspekcji i kontemplacji. Jego nieustające pogoń za nowatorskimi formami ekspresji i inspiracji odzwierciedlała jego zaangażowanie w rozwój artystyczny i poszerzanie umiejętności.

W nieustannie zmieniającym się świecie Michał Ostrogórski pozostaje oddanym odkrywcą artystycznych horyzontów. Jego trwające całe życie zaangażowanie w sztukę charakteryzuje się niekończącym się dążeniem do wyrażania siebie i twórczą ewolucją. Poprzez swoje płótna zaprasza nas do przyłączenia się do niego w tej artystycznej podróży odkrywczej, gdzie każde pociągnięcie pędzla jest świadectwem siły ludzkiej wyobraźni i nieograniczonego potencjału twórczego ducha.

25 października - 8 listopada 2024, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?